Ukrayna’da Starlink internet hızı ölçüldü!

Ukrayna'da Starlink internet hızı ölçüldü!

Ukrayna’da Starlink internet hızı ölçüldü!

ABONE OL 

Hava saldırıları nedeniyle yaşanan internet problemlerinin ardından Ukrayna‘nın çağrısıyla Starlink uydu internet hizmetinin devreye girmesinin ardından internet hızı ölçüldü ve ortaya çıkan rakam, Starlink için büyük bir heyecan yarattı.

Ukrayna’da Starlink İnternet Hızı Ölçüldü!

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından Elon Musk’a bir tweet atarak Starlink istasyonlarının aktif edilmesini istemişti. Elon Musk ise bu talebe olumlu yanıt verip uydu internet hizmetini Ukrayna’da aktif duruma getirmişti.

Kullanılan internetin hızı ölçüldü ve Twitter’da paylaşıldı. İşte Starlink internet hızı:

Ukrayna’da Starlink İnternet Hızı Ölçüldü!

Yayınlanan internet hızı ilerisi için fazlasıyla umut verici oldu. Şimdilik 2.000’in üzerinde olan uydu sayısının 12 bine çıkacağı ve Elon Musk’ın 30 bin uydu için çalışmalarını sürdürdüğünü düşünürsek ışık hızında internete sahip olmamız işten bile değil.

Starlink Ukrayna’da Aktif Edildi

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı olarak görev alan Mykhailo Fedorov, Twitter üzerinden Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su ve Starlink projesinin mimarı Elon Musk’a seslendi ve Starlink istasyonları ile uydu internet erişimi sağlamasını istedi.

@elonmusk, siz Mars’ı kolonileştirmeye çalışırken – Rusya Ukrayna’yı işgal etmeye çalışıyor! Roketleriniz uzaydan başarılı bir şekilde inerken – Rus roketleri Ukraynalı sivil halka saldırıyor! Ukrayna’ya Starlink istasyonları sağlamanızı ve aklı başında Rusları ayağa kaldırmanızı rica ediyoruz.”

Atılan bu tweeti cevapsız bırakmayan Musk, duyarlılığını göstererek “Starlink hizmeti artık Ukrayna’da aktif. Yolda daha fazla terminal var.” tweetini attı ve Starlink hizmetinin Ukrayna’da aktif olduğunu belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.