Üçüncü çeyrek sonuçları açıklandı! Xiaomi’nin etkileyici sıçrayışı

 Üçüncü çeyrek sonuçları açıklandı! Xiaomi’nin etkileyici sıçrayışı

Teknoloji şirketleri üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklarken Xiaomi‘nin yaşadığı etkileyici büyümenin karşısında Huawei firmasının büyük bir düşüşle karşı karşıya olması şaşkınlık yarattı.

Genel olarak akıllı telefon pazarı yüzde 5,7’lik düşüş gösterirken toplamda akıllı telefon sevkiyatı 366 milyona kadar düştü ama yine de bu sayı yılın ilk çeyreğine göre yüksek. COVID-19 salgınından fazlasıyla etkilenen akıllı telefon sektörünün piyasa lideri hala Samsung olarak öne çıkarken Huawei’nin ikinci, Xiaomi’nin Apple’ı geçerek üçüncü olduğunu ve Apple’ın kendine dördüncü sırada yer bulduğunu görüyoruz.

Online Xiaomi Teknik Servisi

Üçüncü Çeyrek Sonuçları Açıklandı

Samsung geçen yıl aynı çeyreğe göre yüzde 2,2’lik yükselme gösterirken sayılardaki en dikkat çekici sıçrama yüzde 34,9’luk artışla Xiaomi’den geldi. 2019 üçüncü çeyrekte 32 milyon telefon satan Xiaomi, bu sene aynı dönemde 44 milyon telefon sevkiyatı yaptı. Huawei’nin ise ABD hükümeti ile mevcut durumu yüzünden yaşadığı düşüş doğal karşılanırken açıklanan rakamın beklenenden daha iyi olduğu görüldü.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir