Uçak modu zorunluluğu kalkıyor mu?

Uçak modu zorunluluğu

Uçak modu zorunluluğu kalkıyor mu?

ABONE OL 

Akıllı telefonlarımızla bir uçak seyahati yaptığımızda uçak modunu aktif hale getirmemiz gerektiğini söyleyen anonslar duyarız. Ancak 2023 yılından itibaren bu anonsların kaldırılabileceği açıklandı.

Uçak Modu Zorunluluğunda Sona Yaklaşıldı

Akıllı telefonların kablosuz bağlantılarını devre dışı bırakan uçak modu hakkında yeni bir gelişme ortaya çıktı. Avrupa Birliği tarafından alınan yeni bir kararla birlikte uçak seyahatlerinde uçak modunu aktif hale getirmek zorunlu olmaktan çıkarılacak. Hatta uçakta 5G desteğinin sağlanması konusunda da çalışmalar olduğu açıklandı.

Uçak modu zorunluluğu kalkıyor mu?

BBC’nin haberine göre alınan kararda Avrupa Birliği içerisinde gerçekleşen uçuşlar için bu uygulamanın olacağı da detay olarak belirtilmiş durumda. Bu da demek oluyor ki Avrupa Birliği ülkeleri arasında seyahat eden kişiler rahatlıkla uçak içerisinde arama yapabilecek ve internet erişimine sahip olabilecekler.

Avrupa Komisyonu tarafından hazırlanan yönergeye göre havayolu şirketleri 30 Haziran 2023 tarihine kadar uçaklarda 5G bant desteğini sağlaması gerekecek. Bu da 30 Haziran 2023 tarihinden itibaren akıllı telefonların uçaklarda kullanılabileceği anlamına geliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir