Twitter tweet kategorilendirme özelliğini getiriyor!

Twitter tweet kategorilendirme

Twitter tweet kategorilendirme özelliğini getiriyor!

ABONE OL 

Elon Musk, Twitter üzerindeki yenilikleri bir yenisinin daha ekleneceğini açıkladı. Bu açıklamasında tweet’lerin artık kategorilenme imkanı sunacağını duyurdu.

Tweet Kategorilendirme Özelliği Geliyor

Twitter, 1 Ocak’tan itibaren tweet’lerin paylaş butonuna eklenecek olan yer imi özelliğiyle kategorilendirmeyi uygulamaya alacak. Elon Musk tarafından paylaşılan tweet ile duyurulan özellik, daha sonra okunmak istenen tweet’leri bir liste olarak saklama imkanı da sağlayacak.

Bu kategorilendirme özelliği Instagram’da bulunan ”Kaydet” özelliğiyle büyük benzerlik gösterecek. Bu özelliğin Twitter’a entegre edilecek olması da Twitter kullanıcıları tarafından ilgiyle karşılandı.

Twitter tweet kategorilendirme özelliğini getiriyor!

Tweet Görüntülenme Sayısı Yakın Kullanıcılara Sunuldu

Twitter, tweet’ler üzerinde yeni bir güncelleme daha yaptı. Bilindiği gibi Twitter, platformda paylaşılan videoların görüntülenme sayılarını gösteriyordu. Elon Musk, tweet’ler için de aynı özelliğin sunulacağını açıklamıştı.

Bugünden itibaren tweet görüntülenme sayısı kullanıcılara sunuldu. Tweet’lerin görüntülenme sayısı yalnızca tweet’i paylaşan üyelerin istatistik verilerinde yer alıyordu. Bu özellikle birlikte her kullanıcı başka bir kullanıcının tweet’lerinin ne kadar görüntülendiğini öğrenebilecek.

Twitter iPhone ve Android İbarelerini Kaldırdı

Twitter platformunda değişiklikler sürüyor. Herhangi bir kullanıcının bir tweet paylaşmasıyla birlikte tweet’in altında ”Android” veya ”iPhone” ibareleri yer alıyordu. Bu da tweet’in hangi cihazdan paylaşıldığını gösteriyordu.

Ancak birkaç gün öncesinde yeni bir hamle yapıldı ve bu ibareler kaldırıldı. Birçok Twitter kullanıcısı bu özelliğin kaldırılmasına sevinirken bazı Twitter kullanıcıları da eleştirilerde bulundu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir