Oppo kendi işlemcisini geliştiriyor!

Oppo kendi işlemcisi

Oppo kendi işlemcisini geliştiriyor!

ABONE OL 

En büyük akıllı telefon üreticileri listesine adını yazdıran Oppo‘nun kendi işlemcisini geliştirdiği iddia edildi. İddianın sahibi ise daha önceki sızıntılarla başarısını kanıtlamış olan Ice Universe.

Oppo Kendi İşlemcisinden Güç Alan Akıllı Telefon Duyuracak

Daha önceki sızıntılarıyla başarısını yıllardır kanıtlamış olan Ice Universe, Oppo’nun kendi işlemcisini geliştirdiğini iddia etti. Bilindiği gibi akıllı telefonlarda kullandığı işlemcileri dış kaynak kullanımı yoluyla elde eden Oppo, kendi işlemcisiyle yoluna devam etmek istiyor.

Özellikle 2022 yılındaki başarılı yükselişiyle en büyük 5 akıllı telefon üreticisi arasına giren Oppo, 2024 yılında ilk defa kendi ürettiği işlemciden gücünü alan akıllı telefonu duyuracak. Ice Universe tarafından ortaya atılan bu iddia şimdiden çok konuşulmaya başlandı.

Daha önce kendi işlemcisini üretmeye çalışan şirketlerden yalnızca Apple ve Samsung başarılı olabildi. Samsung’un da bu konuda çeşitli iş birlikleri yaptığı da bilinenler arasında yer alıyor.

Oppo kendi işlemcisini geliştiriyor!

Oppo Katlanabilir Modellerini Duyurmuştu

Oppo, katlanabilir akıllı telefon serisine iki yeni model daha ekledi. Hem yatay hem de dikey katlanabilir akıllı telefonları tasarımlarıyla dikkatleri çekmeyi başardı. Oppo Find N2 ve Find N2 Flip isimli akıllı telefonlar dikkatleri çekmişti.

  • Oppo Find N2

5.4 inç AMOLED ve 7.1 inç LTPO AMOLED olmak üzere iki ekranı bulunan Oppo Find N2 modelinde iki adet 32 megapiksel ön kamera yer alıyor. Akıllı telefon gücünü Snapdragon 8+ Gen 1‘dan alıyor. 12 GB, 16 GB RAM ve 256 GB, 512 GB depolama kapasitesine sahip olarak kutusunda çıkıyor. Oppo Find N2, işletim sistemi olarak ise Android 13, kullanıcı arayüzü olarak ise ColorOS 13 ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

120 Hz ekran yenileme hızı da kullanıcılara sunulan özellikler arasında yer alıyor.

Arka kısmında 50 megapiksel ana kamera, 48 megapiksel ultra geniş açı kamerası ve 32 megapiksel telefoto kamerasının oluşturduğu üçlü kamera yerleşimi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Oppo’nun yeni akıllı telefonu 67W hızlı şarj destekli 4.520 mAh bataryası ile kutusundan çıkacak.

  • Oppo Find N2 Flip

3.62 inç OLED ve 4.38 inç LTPO AMOLED olmak üzere iki ekranı bulunan Oppo Find N2 Flip modelinde 32 megapiksel ön kamera yer alıyor. Akıllı telefon gücünü Dimensity 9000+‘dan alıyor. 8 GB, 12 GB, 16 GB RAM ve 256 GB, 512 GB depolama kapasitesine sahip olarak kutusunda çıkıyor. Oppo Find N2 Flip, işletim sistemi olarak ise Android 13, kullanıcı arayüzü olarak ise ColorOS 13 ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

60 Hz ve 120 Hz ekran yenileme hızı da kullanıcılara sunulan özellikler arasında yer alıyor.

Arka kısmında 50 megapiksel ana kamera ve 8 megapiksel ultra geniş açı kamerasının oluşturduğu ikili kamera yerleşimi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Oppo’nun yeni akıllı telefonu 44W hızlı şarj destekli 4.300 mAh bataryası ile kutusundan çıkacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir