Twitter ruh hali paylaşımını başlatıyor!

Twitter ruh hali paylaşımını başlatıyor!

Twitter ruh hali paylaşımını başlatıyor!

ABONE OL 

Sosyal medya platformları rakiplerinden dönem dönem bazı özellikleri platformlarına ekleyebiliyorlar, bunun örneklerini özellikle Instagram ve TikTok platformları arasında görüyorduk, şimdi de Twitter, Facebook’ta bulunan bir özelliği Avustralya ve Amerika Birleşik Devletlerinde test etmeye başladı. İşte o özellik:

Twitter Ruh Hali Paylaşımını Başlatıyor

Facebook’ta bir paylaşım yaparken paylaşıma bir ruh hali ekleyebiliyorduk. Benzer bir özellik Twitter platformu için hazırlanıyor. Yakın zamanda tüm kullanıcılar atacakları tweet’e bir ruh hali bekleyebilecekler.

Ruh hali özelliği dışında gelmesi beklenen özelliklerden biri de Twitter Circle özelliği. Bu özellik de Instagram’dan bildiğimiz Yakın Arkadaşlar özelliğinin Twitter versiyonu. 150 kişiye kadar ekleyebileceğimiz listeye özel tweet atabildiğimiz bir özellik olan Circle, yakın zamanda kullanıma sunulacak ve muhtemelen oldukça verimli bir özellik olacak.

Şirket Unmention Özelliğini Duyurdu

Bazen kendini dışarıda görmek istersin. Bahsetmelerinizin kontrolünü elinize alın ve şimdi tüm cihazlarda herkese sunulan Unmentioning ile bir sohbet bırakın.”

Artık dahil olduğumuz bir sohbetten ayrılmamız mümkün. Tweet üzerinde bulunan üç noktada “Bu sohbetten ayrıl” seçeneği yer alacak. Bu seçenek bize 3 farklı seçenek sunacak:

  • Kullanıcı adınızı orijinal tweet ve tüm yanıtlardan kaldırabilirsiniz
  • Kişiler bu sohbette artık sizden bahsedemez.
  • Sohbette kalırsınız ancak bu sohbetten herhangi bir bildirim almazsınız.

Bu seçenekler sayesinde bir zamanlar dahil olduğunuz tweette istemediğiniz zaman yer almak zorunda değilsiniz ve olur olmadık zamanlarda tweetlerden bildirim almak zorunda değilsiniz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir