Facebook mali rapor yayınladı!

Facebook mali rapor yayınladı!

Facebook mali rapor yayınladı!

ABONE OL 

Meta şirketi, ilk sosyal medya platformları olan Facebook‘un mali raporunu yayınladı ve ilk defa yıllık gelirlerde düşüş olduğu bildirildi. İşte o rapor:

Facebook Mali Rapor Yayınladı

Meta şirketi 2022 yılının ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı ve yıllık bazda tarihinde ilk kez gelirlerde düşüş yaşadığı ortaya çıktı. Şirket, yıllık bazda yılın ikinci çeyreğinde yüzde 1’lik düşüş yaşadı. Şirket 28.8 milyar dolar gelir elde ederken net kârının yüzde 36’lık bir düşüş ile 6.7 milyar dolar olduğu açıklandı.

Şirketin TikTok platformu ile yarışmasının maliyetinin oldukça yüksek olduğu belirtilirken gelir düşüşüne rağmen kullanıcı sayısı yüzde 3 artarak 1.97 milyara ulaştı.

Meta’nın açıkladığı verilere göre her gün Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp uygulamalarını yaklaşık 2.88 milyar kişi kullanıyor.

Facebook’ta Akış Değişiyor

Meta tarafından açıklanan test sürecindeki özellik, Android ve iOS işletim sistemlerindeki sürümde akışın değişeceğini gösteriyor.

Yeni akışta içerikler kronolojik olarak gösterilecek ve kullanıcılar daha çok görmek istediği kişileri favoriler listesine ekleyebilecek. Yeni özellik kullanıcıların takip ettikleri kişi, grup ve sayfalardan gönderilerin filtrelemeleriyle yönetilebiliyor.

Bugün, arkadaşlarınızdan, gruplarınızdan, sayfalarınızdan ve daha fazlasından gelen gönderileri kronolojik sırayla ayrı ayrı görebileceğiniz bir akış sekmesini kullanıma sunuyoruz. Akış, size deneyiminizi daha fazla özelleştirmeniz ve kontrol etmeniz için bir yol sunacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir