Twitter profil etiketleme özelliği duyuruldu

Twitter profil etiketleme özelliği duyuruldu

Twitter profil etiketleme özelliği duyuruldu

ABONE OL 

Mikro blog platformu Twitter, platformdaki insan ve bot hesapları birbirinden ayırt etmek için bir profil etiketleme özelliği sundu. Yeni özelliğe göre otomatik hesapları insanlar tarafından çalıştırılan hesaplardan ayırt etmek amacıyla ‘iyi botlar’ etiketi profillerinde yer alacak.

Twitter Profil Etiketleme Özelliği Duyuruldu

Twitter, otomatik ve yapay zekaya bağlı hesapların yeni etiketi profillerine ekleme imkanına sahip olacağını açıkladı. Etiket, insanlara bot hesaplar hakkında ek bilgi vererek hangi hesapları takip edip hangileriyle etkileşim kuracaklarına ve hangi hesaplara güveneceklerine karar vermelerine yardımcı olacak.

Şirket, bu güncellemenin, insanların etkileşimde bulundukları hesaplar hakkında daha fazla bağlam istediğini tespit eden araştırmaların bir sonucu olarak geldiğini açıkladı. Twitter’dan yapılan açıklamada “Etiket, iyi botlara (yardımcı olacak bilgiler paylaşan, Twitter deneyimini geliştirmeyi amaçlayan) güveni arttırmanın ve takipçileriyle güven ve şeffaflık oluşturmanın yolunu sunmaya yardımcı olacak.” dedi.

Twitter, yararsız profillerin platformdan temizlenmesinin yollarını aradığını ve şirketin bunu yapmasına yardımcı olabilecek bir sürü iyi bot olduğunu söyledi.

Twitter profil etiketleme özelliği duyuruldu

Twitter DM Sabitleme Özelliği Sunacak

“Favori DM toplantılarınızı sabitleyerek kolayca erişilebilir durumda tutun! Artık, DM gelen kutunuzun en üstünde kalacak en fazla altı konuşmayı sabitleyebilirsiniz. Android, iOS ve Web için müsait.”

WhatsApp kullanıcıları istedikleri sohbeti en üste sabitleyerek favori sohbeti ya da kişiyi en üste taşıyıp kolay bir şekilde erişebiliyordu. Şimdi mikro blog platformu Twitter da aynı özelliği kullanıcılarına sundu.

DM kısmına girdiğimiz zaman mesajların üzerine gelince tarihin yanında üç nokta geliyor, üç noktaya tıkladığımız zaman en üstte mesajı sabitle seçeneği bulunuyor buradan istediğimiz mesajı 6 mesajla sınırlı olmak üzere sabitleyip en üste taşıyabiliyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.