Trump’ın sosyal medya uygulaması Truth Social Mart’ta tanıtılacak

Trump'ın sosyal medya uygulaması Truth Social Mart'ta tanıtılacak

Trump’ın sosyal medya uygulaması Truth Social Mart’ta tanıtılacak

ABONE OL 

New York Times’ın haberine göre eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump‘ın desteklediği sosyal medya uygulaması Truth Social lansman tarihi belli oldu.

Trump’ın Sosyal Medya Uygulaması Truth Social Mart’ta Tanıtılacak

Çıkan haberlere göre sosyal medya uygulaması betası yaklaşık 500 kullanıcıyla test ediliyor, App Store’dan alınan ekran görüntülerine göre Truth Social uygulamasının Twitter’a fazlasıyla benzediği görünüyor.

Donald Trump’ın tercih ettiği sosyal medya uygulaması olan mikro blog platformu Twitter’dan 6 Ocak 2021 yılında ABD Capitol’deki ayaklanmanın ardından kalıcı olarak yasaklanmasının ardından yeni bir sosyal medya platformu üzerinde çalışmalara başlamıştı.

Trump’ın sosyal medya uygulaması Truth Social Mart’ta tanıtılacak

Yeni sosyal medya platformu Trump’ın ilk girişimi değil. Geçen yılın Mayıs ayında bir aydan kısa sürede kapatılan bir blog çalışması da olmuştu. Yeni uygulama, Trump’ın eski ABD Temsilcisi Devin Nunes tarafından yönetilen medya şirketi Trump Medya ve Teknoloji Grubu (TMTG) tarafından geliştiriliyor.

Donald Trump, test aşamasındaki ilk gönderisi de yayınladı, “Get ready! Your favorite President will see you soon.” yazan Trump’ın bu gönderisi, oğlu Donald Trump Jr. tarafından bir ekran görüntüsü olarak paylaştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.