Twitter mention oylama özelliği duyuruldu

Twitter mention oylama özelliği duyuruldu

Twitter mention oylama özelliği duyuruldu

ABONE OL 

Popüler sosyal medya ve mikro blog platformu Twitter mention oylama özelliğini duyurdu. İşte o faydalı özellik:

Twitter’da özellikle troll hesapların attıkları tweetler çok sayıda kullanıcıyı rahatsız ediyordu ve kullanıcılar bu yorumları görmemek için tweetin sahibinin yorumu gizlemesini bekliyorlardı. Twitter bu konuda bir çözüm arayışına girdi ve mention oylama özelliğini duyurdu.

Twitter Mention Oylama Özelliği Duyuruldu

Twitter, mention oylama özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor, özelliğe göre bir tweetin altına atılan mentiona olumlu ya da olumsuz şeklinde oy verebileceğiz, verdiğimiz oylara göre ağırlıklı olarak olumlu oy alan mentionlar en üstlerde, olumsuz oy alanlar en altlarda görünecek. Bu şekilde tweet altına bakanlar sayfada aşağılara inmediği sürece olumsuz olarak oylanan yorumları görmek zorunda kalmayacaklar.

Twitter Flock adı verilen yakın arkadaşlar özelliğini sunmaya hazırlanıyor
Twitter Flock adı verilen yakın arkadaşlar özelliğini sunacak

Twitter Flock Özelliğinin Detayları

Flock adı verilen ve Temmuz ayında ilk kez karşılaştığımız özelliğin detayları şekillenmeye başladı. Tersine mühendis olarak tanıdığımız ve sosyal medya platformlarındaki güncellemeleri önceden bizlere sunan Alessandro Paluzzi, Twitter Flock özelliğiyle ilgili detaylar yayınladı. Kullanıcıların yalnızca seçtikleri kullanıcıların görebileceği tweetler atabilmesi için geliştirilen sistem Twitter sözcüsü tarafından da doğrulandı. İşte detaylar:

Twitter sözcüsü Tatiana Britt, “Twitter her daim insanların sağlıklı sohbetler yapmasına yardımcı olmak için yeni yollar üzerinde çalışıyor, şu anda da insanların daha özel bir şekilde paylaşımda bulunmasına izin vermenin yollarını araştırıyoruz.” açıklaması yaparak üzerinde çalışılan özelliği doğruladı.

Özelliğin Instagram platformundaki yakın arkadaşlar özelliğine benzer bir özellik olan Flock, dilimize Güvenilir Arkadaşlar olarak çevriliyor. Özellikle bizden 150 kişiye kadar istediğimiz sayıda kişi eklememiz isteniyor, ardından bu özellikle yalnızca seçtiğimiz kişilerin görebileceği bir tweet paylaşabiliyoruz.

Flock özelliği geçtiğimiz yılın Temmuz ayında ortaya çıkmıştı ve bu yılın başlarından beri bazı detayları ortaya çıkmaya başladı. Özelliğin net olarak ne zaman yayınlanacağı belli değil ama testlerin yakın bir zamanda başlayacağı düşünülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.