Twitter hacklendi! 200 milyon veri satışa çıktı

Twitter hacklendi

Twitter hacklendi! 200 milyon veri satışa çıktı

ABONE OL 

Twitter’ın siber saldırıya maruz kaldığı ve 200 milyon kişinin verilerinin satışa sunulduğu ortaya çıktı.

Twitter Hacklendi! Büyük İhlal

Elon Musk‘ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte birçok yenilik yaşanmış ve Twitter bu konularla gündeme gelmişti. Bu gelişmelerin ardından bir de olumsuz gelişme ortaya çıktı. Bir güvenlik araştırmacısının yaptığı paylaşıma göre Twitter’ın siber saldırıya maruz kaldı ve 200 milyon kişinin e-posta adresleri ele geçirildi.

Yine güvenlik araştırmacısının verdiği bilgiye göre 200 milyon kişinin e-posta adresi bir forumda satışa çıkarıldı. Bir süre veriler doğrulanamadı ancak siber saldırgan paylaştığı ekran görüntüleriyle verilerin Twitter’a ait olduğu ve oradan alındığını kanıtladı.

Twitter hacklendi! 200 milyon veri satışa çıktı

Tweet Kategorilendirme Özelliği Geliyor

Twitter, 1 Ocak’tan itibaren tweet’lerin paylaş butonuna eklenecek olan yer imi özelliğiyle kategorilendirmeyi uygulamaya alacak. Elon Musk tarafından paylaşılan tweet ile duyurulan özellik, daha sonra okunmak istenen tweet’leri bir liste olarak saklama imkanı da sağlayacak.

Bu kategorilendirme özelliği Instagram’da bulunan ”Kaydet” özelliğiyle büyük benzerlik gösterecek. Bu özelliğin Twitter’a entegre edilecek olması da Twitter kullanıcıları tarafından ilgiyle karşılandı.

Tweet Görüntülenme Sayısı Yakın Kullanıcılara Sunuldu

Twitter, tweet’ler üzerinde yeni bir güncelleme daha yaptı. Bilindiği gibi Twitter, platformda paylaşılan videoların görüntülenme sayılarını gösteriyordu. Elon Musk, tweet’ler için de aynı özelliğin sunulacağını açıklamıştı.

Bugünden itibaren tweet görüntülenme sayısı kullanıcılara sunuldu. Tweet’lerin görüntülenme sayısı yalnızca tweet’i paylaşan üyelerin istatistik verilerinde yer alıyordu. Bu özellikle birlikte her kullanıcı başka bir kullanıcının tweet’lerinin ne kadar görüntülendiğini öğrenebilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir