Twitter güncelleme yayınladı! İki önemli değişiklik

Twitter güncelleme yayınladı! İki önemli değişiklik

Twitter güncelleme yayınladı! İki önemli değişiklik

ABONE OL 

Bugün Twitter’a giren kullanıcılar yeni bir görünümle karşılaştılar, yeni Twitter güncellemesi ile artık ana akışta iki yeni başlık altında gezinebileceğiz ve görsellere alt metin eklenebilecek.

Twitter Güncelleme Yayınladı

Twitter esasında ana akışta en son paylaşılan gönderileri gösteriyordu, daha sonra aldığı bir karar ile yapılan güncelleme sonucunda popüler tweetleri göstermeye başlamıştı ancak sağ üstte yer alan bir buton ile yine en son gönderileri görmemiz mümkündü. Yeni güncelleme ile akışta iki farklı sekme bulunuyor. Biri Anasayfa, biri de En Son Tweetler.

Yeni Twitter akış görünümü sekmeleri

Uygulamayı her açtığımızda Anasayfa açılacak ve istersek En Son Tweetler’e geçebileceğiz.

Bir diğer yenilik ise görsellere alt metin ekleme özelliği. Twitter’da bir görsel paylaşıyorsak beraberinde yazdığımız metin dışında artık açıklama da ekleyebileceğiz. Henüz sunulmayan ancak tanıtılan yeni özelliğin önümüzdeki ay sunulması bekleniyor. Açıklama eklenen görsellerde bir ‘ALT‘ ibaresi bulunuyor ve tıkladığımız zaman görselin açıklaması karşımıza çıkıyor.

Twitter görsellerine eklenen ‘ALT’ özellik görünümü

Tweet’imize görsel ekledikten sonra bir de ‘Açıklama Ekle‘ butonu karşımıza çıkacak ve buradan görsele alt metin ekleyerek yayınlayabileceğiz.

Twitter’ın bu şekilde kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla birçok yeni özellik test ettiği ve bu yıl içerisinde gelecek Twitter güncellemeleri ile birçok yeni özelliği platforma entegre ettiğini, bir de Twitter Shop adında bir alışveriş özelliği üzerine çalıştığı paylaşıldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir