Google’dan yeni Ukrayna hamlesi! Hava saldırısı uyarısı verilecek

Google'dan yeni Ukrayna hamlesi! Hava saldırısı uyarısı verilecek

Google’dan yeni Ukrayna hamlesi! Hava saldırısı uyarısı verilecek

ABONE OL 

Google, Ukrayna için yaptığı güncellemelere yenisini ekleyerek insanları hava saldırısı durumunda uyarmak için kolları sıvadı.

Google’dan Ukrayna Vatandaşlarına Hava Saldırısı Uyarısı Gönderecek

Ukrayna hükümetinin talebiyle Google, Android telefonlar için çok önemli bir özellik yayınladı. Ukrayna hükümetinin uyarıları referans alınarak Android telefonlara acil hava saldırısı uyarısı gönderilecek.

Google Küresel İlişkileri Başkanı Kent Walker, “Ukrayna’nın mevcut hava saldırısı uyarı sistemleri tamamlayıcı, bu nedenle Android telefonlara göndereceğimiz uyarılar direkt Ukrayna hükümetine dayanıyor. İnsanlar bu uyarları mutlaka dikkate almalı.” açıklamasını yaptı.

Google, hava saldırılarında yapacağı uyarı dışında bölgedeki mültecilere yardımcı olan, özel hizmet sağlayan işletmeleri yayınladığı bir uygulama geliştirdi.

Google’ın Ukrayna desteği sürüyor.

Google Ukrayna’da Trafik Verilerini Kapattı

Son günlerde gündemden düşmeyen Rusya-Ukrayna arasında devam eden olaylara teknoloji şirketleri ve büyük isimlerden tepki ve yaptırımlar devam ediyor.

Teknoloji devi Google da bu konuda attığı adımlardan birini paylaştı, Bu adım Rusya tarafından işgal edilen Ukrayna’da vatandaşları korumak amacıyla gerçekleştirildi. Bir açık kaynak istihbarat uzmanı, Google Haritalar’da Ukrayna sınırında olağandışı bir trafik sıkışıklığı tespit etmiş ve Rusya işgalinin belirtilerinin öne burada göründüğünü belirtmişti.

Google, Rusya’nın bu verilerden faydalanmasını engellemek amacıyla Ukrayna’daki canlı trafik verilerini devre dışı bıraktı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir