Twitter CEO’su tweet NFT devrini başlattı!

tweet NFT

Twitter CEO’su tweet NFT devrini başlattı!

ABONE OL 

Twitter CEO’su Jack Dorsey, tweet’lerin NFT olarak satın alınabileceği bir devri başlattı. Kendi tweet’i ile başlayan bu devir, NFT‘nin daha fazla kitleye ulaşmasını sağlayabilir.

Tweet NFT Devri Başladı!

NFT yani non-fungible token (değiştirilmez token) olarak ifade ediliyor. Tıpkı bir sanat galerisinde yer alan koleksiyon parçaları gibi yalnızca 1 adet bulunan NFT’ler bir koleksiyon parçası kadar ilgi görmeye başladı.

Kripto para dünyasının koleksiyon parçaları olarak adlandırılan bu NFT‘lere yeni bir alanda bir yenisi eklendi. Daha önce bir tweet’in NFT olarak satışa çıkarıldığı görülmemişti. Ancak kripto paralara yakınlığıyla bilinen Twitter CEO’su Jack Dorsey, tweet’lerin de NFT olarak satılabileceğini açıkladı ve Twitter’ın ilk tweetini NFT olarak satışa çıkardı.

Bu NFT için yapılan en yüksek teklif ise 2 milyon dolar oldu.

Square Bitcoin Alımı Yaptı!

Jack Dorsey‘in girişimleri arasında yer alan Square şirketi 50 milyon dolar değerinde 4.907 adet Bitcoin satın almıştı. 8 Ekim tarihinde yapılan bu alımın ardından ilk defa Bitcoin alımı yapıldı. Şirketin yapmış olduğu Bitcoin alımı ortalama olarak 51.235 dolar fiyatıyla gerçekleştirildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir