Twitter Blue abonesi olmayanların mesajlarını kısıtlayacak!

Twitter Blue abonesi

Twitter Blue abonesi olmayanların mesajlarını kısıtlayacak!

ABONE OL 

Twitter, sunduğu Blue isimli abonelik sistemiyle birlikte ”normal” kullanıcıları kısıtlamaya devam ediyor. Son duyuruya göre Blue abonesi olmayan kullanıcıların takipçisi olmadıkları kişilere mesaj atması kısıtlanacak.

Twitter Blue Abonesi Olmayanlar Kısıtlanıyor

Twitter, Blue abonelerine sunduğu ayrıcalıkları artırmak için normal kullanıcıları kısıtlamaya başladı. Bilindiği gibi Twitter Mesajlar‘ında çok fazla kısıtlama bulunmuyor. Özellikle mesaj gönderme kısıtlaması uygulanmıyordu.

Ancak alınan yeni karara göre bu özellik yalnızca Blue kullanıcılarına sunulacak ve Blue abonesi olmayan kullanıcılar, takipçisi olmadıkları kişilere mesaj gönderemeyecek.

Bu kararla birlikte Blue abone sayısında artış yaşanması bekleniyor. Stratejik olarak bu hamlelerin yapıldığı ve abone artış oranının artırılmasının hedeflendiği biliniyor.

Twitter Eski Hesaplara da El Atmıştı

Elon Musk, abonelik şeklinde mavi tik özelliğini kullanıma sunmuştu. Twitter Blue ismine sahip olan abonelik ayrıca daha az reklam gösterimi de olacağı duyurulmuştu. Ülkemizde de aktif olan Twitter Blue aboneliğinin ardından eski onaylı hesaplara da el atılmıştı.

Twitter, önceden kendisine başvuran ve belirli bir tanınırlığı olan isimlere mavi tik veriyordu. Şu an ki Twitter yönetimi tarafından yapılan açıklama ile bu şekilde mavi tik sahibi olmuş hesapların mavi tik’lerinin 1 Nisan’dan itibaren kaldırılacağı duyurmuştu.

1 Nisan tarihinden itibaren eskiden onaylanmış hesapların mavi tikleri kaldırılmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir