Twitter Bitcoin bağış sistemini başlatıyor!

 Twitter Bitcoin bağış sistemini başlatıyor!

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından olan Twitter Bitcoin bağış sistemini uygulamaya başlayacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre yeni özellik 24 Eylül gününden itibaren kullanılmaya başlandı.

Twitter Bitcoin Bağış Sistemini Duyurdu!

Bugün CNBC tarafından yapılan haberde Twitter tarafından kullanıcıların Bitcoin ile bağış yapmalarını sağlayacak bir sistemi sunduğu açıklandı. iOS kullanıcıları tarafından 24 Eylül 2021 tarihinde kullanıma sunulan özellik çok yakında zamanda Android kullanıcılarına da sunulacak.

Twitter CEO’su Jack Dorsey‘in Bitcoin’e olan ilgisi ve hamleleri ortada. Sık sık Bitcoin hakkında tweet’ler paylaşan Dorsey, Square şirketi aracılığıyla Bitcoin alım satımı sağlayan bir ödeme ağının da sahibi. Twitter’da da Bitcoin bağış sistemini duyuran Dorsey, Bitcoin ve teknolojisi Blockchain’e büyük ilgi gösteriyor.

Twitter üzerinden Bitcoin bağış sisteminin en güzel yanı ise Lightning Network ismi verilen teknoloji oldu. Bu sistem sayesinde yoğunluğa göre saatleri bulan Bitcoin transferlerini çok kısa bir sürede gerçekleştirme imkanı tanınacak. Ayrıca yine yoğunluğa göre oldukça yükselen Bitcoin transfer ücreti de bir hayli azalacak.

Twitter Bitcoin bağış sistemini başlatıyor!

Tweet NFT Devri Başladı!

NFT yani non-fungible token (değiştirilmez token) olarak ifade ediliyor. Tıpkı bir sanat galerisinde yer alan koleksiyon parçaları gibi yalnızca 1 adet bulunan NFT’ler bir koleksiyon parçası kadar ilgi görmeye başladı.

Kripto para dünyasının koleksiyon parçaları olarak adlandırılan bu NFT‘lere yeni bir alanda bir yenisi eklendi. Daha önce bir tweet’in NFT olarak satışa çıkarıldığı görülmemişti. Ancak kripto paralara yakınlığıyla bilinen Twitter CEO’su Jack Dorsey, tweet’lerin de NFT olarak satılabileceğini açıkladı ve Twitter’ın ilk tweet’ini NFT olarak satışa çıkardı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir