Twitter sağcı bir oluşumu daha engelledi

 Twitter sağcı bir oluşumu daha engelledi

Mikro blog platformu Twitter, yaşanan kural ihlali nedeniyle sağcı aktivist bir oluşum olan Project Veritas ve oluşumun kurucusu James O’Keefe‘in hesaplarını geçici olarak kapattı.

project veritas ile ilgili görsel sonucu

Twitter Bir Oluşumu Daha Engelledi

Şirket, güvenlik politikaları nedeniyle hiçbir oluşuma hangi tarafa hizmet ettiği fark etmeksizin acımıyor ve kural ihlali yapan herkesin önüne engel koyuyor. Şirket bu kez Facebook yöneticisi Guy Rosen‘in evinin önünde eylem yapan ve bunun videosunu platforma yükleyen Project Veritas’ın kural ihlali yaptığını söyledi ve ihlal bulunan tweetleri silinene kadar hem oluşumun resmi hesabını hem de kurucusunun hesabını engelledi.

Aktivist grup tarafından ise O’Keefe, Times gazetesine bir röportaj verdi ve “Gizliliği ihlal etmiyorsa içeriği kaldırmak mantıksız.” diyerek mikro blog platformunun yaptığı bu hamleye itiraz ettiğini belirtti.

Şirket, daha önce de Yemin Muhafızları ve QAnon gibi birçok sağcı grup ve şahıslarla bu tür sorunlar yaşamıştı, genel anlamda şiddet çağrıları, yanlış bilgi ve tehdit gibi içeriklere açılmış bir savaş konusu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir