Cristiano Ronaldo takipçi sayısı 500 milyona ulaştı

 Cristiano Ronaldo takipçi sayısı 500 milyona ulaştı

Bir futbol efsanesi olan Cristiano Ronaldo aynı zamanda bir sosyal medya efsanesi de oldu diyebiliriz. Sadece 2020 yılı içerisinde Instagram üzerinden 50 milyon dolar kazandığı açıklanan Ronaldo, tüm sosyal medya hesaplarında 500 milyon takipçiye ulaştı.

Cristiano Ronaldo Takipçi Sayısı 500 Milyona Ulaştı


Şu sıralarda İtalya’nın köklü kulüplerinden Juventus forması giyen Portekizli süperstar, Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden ulaştığı takipçi sayısıyla zirvede yer aldı. Ronaldo’nun yalnızca Instagram’da 261 milyon takipçisi bulunuyorken aynı mecrada onu Dwayne Johnson‘ın 217 milyon takipçiyle takip ettiği biliniyor.

Futbol dünyasında rakiplerini geride bırakan Ronaldo’yu Messi 183 milyon, Neymar ise 146 milyon takipçiyle takip ediyor.

Ronaldo’nun Facebook platformunda da 148 milyon takipçisi var ve resmi sayfasındaki beğeni sayısı 214 milyon, bu rakamlar da Ronaldo’yu zirveye taşıyor. Portekizli yıldızın Twitter hesabında ise 91 milyon takipçi bulunuyor ve en çok takip edilen 20 kişi listesinde bulunan tek sporcu olarak göze çarpıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir