Twitter alışveriş özelliği: Product Drops

Twitter alışveriş özelliği: Product Drops

Twitter alışveriş özelliği: Product Drops

ABONE OL 

Markaların ürünlerini doğrudan kullanıcılara pazarlayabileceği Twitter‘ın yeni özelliği Product Drops duyuruldu. İşte alışveriş özelliğinin detayları:

Twitter Alışveriş Özelliği: Product Drops

Twitter da Instagram ve Facebook gibi alışveriş özelliği getirmeye hazırlanıyor. Alışveriş özelliği sayesinde markalar kendi ürünlerini direkt olarak Twitter üzerinden pazarlayabilecek.

Peki Twitter’ın alışveriş özelliği Product Drops nasıl çalışıyor? Markalar, ürünlerini Twitter üzerinden kullanıcılarla buluşturuyor ve kullanıcılar markayla direkt olarak etkileşime geçebiliyor. Twitter üzerinden görebildikleri ürünü satın almak isteyen kullanıcılar istedikleri takdirde satın alım sayfasına gidiyor. Twitter üzerinden bir satış ya da ödeme yapılmıyor, bunun yerine kullanıcılar ürünü satın alabilecekleri e-ticaret bağlantısına yönlendiriliyor.

Özellik Amerika Birleşik Devletleri’nde test edilmeye başladı ve ilk markalar Dior, Union Los Angeles, Fossil, JeffStaple ve Lego firmaları oldu.

Twitter Alışveriş Özelliği: Product Drops

Christian Dior Couture’un Sosyal Medya Yöneticisi Sijie Chen, alışveriş özelliği için “Twitter, moda severlerin, markaların sunduğu en yeni ürünleri keşfetmesine olanak tanıyan bir platform. Platformdaki yeni ve heyecan verici bir girişim olan Product Drops ile Dior, ABD pazarındaki bağlantılarını hayran oldukları kreasyonlar etrafında yeni kitlelere genişletebilecek.” açıklamalarını yaptı.

Twitter’ın Ürün Müdürü Justin Hoang ise “Twitter Alışveriş ailesini genişletirken ve Product Drops gibi yeni özellikleri test ederken, önceliğimiz ticaret yapanlara alışveriş yapanlarla bulundukları yerde buluşmalarına yardımcı olan yeni araçlar sağlamak oldu. Alışveriş yapanların Twitter’da olduğunu biliyoruz, bu nedenle satıcıların etkileşim kurmak için profilde (Shop Spotlight ve Twitter Mağazaları gibi) veya zaman çizelgesinde bu yeni özelliğimiz gibi alışveriş özelliklerimizden nasıl yararlandıklarını görmekten heyecan duyuyoruz.” dedi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir