Apple hız kesmeden devam diyor! Apple M2 Pro geliyor

Apple M2 Pro

Apple hız kesmeden devam diyor! Apple M2 Pro geliyor

ABONE OL 

Apple‘ın bu hafta içerisinde duyurduğu M2 işlemcisi ve M2 işlemcisinden gücünü alan MacBook Air ve MacBook Pro modellerinden sonra hız kesmediği ve M2 Pro işlemcisi için kolları sıvadığı iddia edildi.

Apple M2 Pro İçin Kolları Sıvandı

Apple hakkında yaptığı analizlerle tanınan analist Jeff Pu‘ya göre Apple, TSMC ile M2 Pro için anlaşma sağladı. Bu anlaşmaya göre bu yıl içerisinde düzenlenecek yeni bir etkinlikle birlikte Apple M2 Pro işlemci modeli de karşımıza çıkacak.

3nm işlemci olarak karşımıza çıkması beklenen M2 Pro, 4 verimlilik ve 8 performans çekirdekleriyle karşımıza çıkacak. Bu da yüksek performans üzerine kurulu bir işlemci olduğunu bizlere gösteriyor. Henüz iddiadan öteye gitmeyen bu sızıntılar şimdiden Apple hayranlarını heyecanlandırmaya başladı.

Apple hız kesmeden devam diyor! Apple M2 Pro geliyor

Apple M2 İşlemcisi Detayları

Apple bugün M2 işlemcisini duyurdu. M1 işlemcisine kıyasla performansta yüzde 18 artış sağlayan 8 çekirdekli CPU, M1 işlemcisine kıyasla performansta yüzde 35 artış sağlayan 10 çekirdekli GPU, M2 ile birlikte karşımıza çıkıyor.

Ayrıca 16 çekirdekli Neural Engine ile karşımıza çıkıyor. Bu işlemci modeli de yine aynı gün duyurulan yeni MacBook Air ve MacBook Pro modellerinde yer alacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir