Twitter alışveriş özelliği geliyor

Twitter alışveriş

Twitter alışveriş özelliği geliyor

ABONE OL 

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından olan Twitter, tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi alışveriş özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Bu özelliğin test görüntüleri ise ortaya çıktı.

Twitter Alışveriş Yapma İmkanı Tanıyacak

Twitter yakın kullanıcılarına alışveriş yapma imkanı sunacak. Bu özellik ilk olarak ABD’de kullanılabilecek. Alışveriş ekranı uygulama içinde ayrı bir tarayıcı aracılığıyla çalışacak.

Twitter alışveriş özelliği geliyor

Twitter yönetimi bu özelliği şu şekilde tanımlıyor:

”Bu pilot uygulamayla ilgili, duyarlı ve konuşkan kitlemizin, tuttuğunuz spor takımından yeni bir forma gibi duygusal olarak yüklü ürünlere veya kalıcı etki sağlayan ürünlere nasıl tepki verdiğini keşfedeceğiz.”

Benzer özellik Instagram ve Facebook tarafından kullanılıyor. Zaten aynı çatı altında bulunan bu şirketlerin yayınladığı gelir raporlarında alışveriş özelliğinin büyük bir katkısı olduğu biliniyor.

Twitter Geliri Artış İvmesini Sürdürüyor

Twitter, 2021 yılı ikinci çeyrek raporunu açıkladı. Bu rapora göre Twitter, 1.3 milyar dolar gelir elde etti. Yine aynı çeyrekte toplamda 206 milyon kullanıcısı tarafından her gün ziyaret edilen uygulama, bir önceki çeyrekte günlük 199 milyon kullanıcı girişine sahipti.

Şirket, 2020 yılının ilk çeyreğinde 683 milyon dolar gelir elde etmişti. 2021 yılının ilk çeyreğinde 1.19 milyar dolar gelir elde etmişti. Bu yükseliş ivmesi 2021 yılı ikinci çeyrek verilerine de yansıdı. Bu çeyrekte şirket 1.3 milyar dolar gelir elde etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir