Microsoft ikinci çeyrek raporu açıklandı!

Microsoft ikinci çeyrek raporu

Microsoft ikinci çeyrek raporu açıklandı!

ABONE OL 

Bill Gates tarafından kurulan ve dünyanın en büyük şirketlerinden biri haline gelen Microsoft, 2021 yılının ikinci çeyrek raporunu yayınladı.

Microsoft İkinci Çeyrek Raporu Detayları!

Microsoft, 30 Haziran’da sonlanan yılın ikinci çeyreğinin ardından ikinci çeyrek raporu açıklandı. Bu rapora göre bu yılın ikinci çeyreği 46.15 milyar dolar gelir elde etti. Aynı yılın ilk çeyreğinde 44.24 milyar dolar gelir elde edilmişti. İkinci çeyrekte elde edilen gelirin hangi ürünlerden geldiği de açıklandı.

Şirket satışa sunduğu laptop ve telefonlarla da ciddi gelir elde etmeye başladı. Sunulan ürün ve hizmetlere karşı olan talebin artışı doğrudan gelire etki etmeye başladı. Bir önceki çeyreğe göre Microsoft Ofis programları kullanıcılarından elde edilen gelir de bu çeyrekte yüzde 19 artış gösterdi.

Microsoft, bu çeyrekte elde ettiği gelirin 14.69 milyar dolarını Üretkenlik ve İş Süreçleri, 14.09 milyar dolarını Kişisel Bilgi İşlem sayesinde elde etti.

Microsoft beklentinin 3 milyar dolar üzerinde gelir sağladı
Microsoft ikinci çeyrek raporu açıklandı!

Beyin Dalgalarıyla Kripto Para Madenciliği

Bitcoin‘in 60 bin dolara kadar yükselmesiyle birlikte diğer kripto paralar da popülerleşti. Kripto para piyasasının üretim aşaması olan madencilikte şu sıralar bir hayli dikkat çekici hale geldi. Bitcoin madencilerinin gelirlerinin de şu günlerde artması bu işe olan talebi arttırıyor.

Madencilik yapmak için gerekli olan ekipmanların fiyatları da bu talebin artışıyla birlikte yükselişe geçti. Microsoft bu konu üzerinde yaptığı çalışmanın patentini aldı. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü‘nün raporlarında Microsoft‘un beyin dalgalarıyla kripto para madenciliği konusunda patent aldığı görüldü.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir