Twitter 4K görüntü desteği sundu!

 Twitter 4K görüntü desteği sundu!

Twitter kullanıcıların yüklediği görsel ve videolar için bir çözünürlük sınır kullanıyordu. Daha önce 2K (2048×2048) çözünürlük desteği sunan Twitter şimdi 4K (4096×4096) çözünürlük desteği sunuyor.

Twitter 4K Görüntü Desteği!

Twitter Support tarafından paylaşın destek bilgisi, kullanıcıların bir ayar yapması gerektiğini de belirtiyor. Kullanıcılar 4K görsel desteğini kullanmak isterse Ayarlar ve GizlilikVeri Kullanımı adımlarını izleyerek hem görüntü hem de video kalitesinin kullanılacağı bağlantı desteğini seçme olanağı tanınıyor.

Her ne kadar 4K desteği sunulsa da birçok akıllı telefonda 4K desteği bulunmuyor. Android ve iOS versiyonlarına duyurulan bu destek, birçok kullanıcı tarafından kusursuz bir şekilde kullanılamayacak. Akıllı telefonda 4K desteğinin olmaması hem görüntülerken hem de yüklerken çözünürlük kaybına sebep olacak.

Twitter 4K görüntü desteği sundu

Twitter Devlet Görevlisi Eklentisini Etkinleştirmişti

2020 yılının sonunda başlatılan devlet görevlisi ibaresi nihayet ülkemizde de başlatıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun gibi isimlerde de gördüğümüz eklenti devlet ile bağlantılı onaylı hesapları daha çok ön plana çıkarmak için yeni eklentiyi tüm dünyaya kademeli olarak sunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir