Twitter 150 milyon dolar ceza ödeyecek

Twitter 150 milyon dolar ceza ödeyecek

Twitter 150 milyon dolar ceza ödeyecek

ABONE OL 

Mikro blog platformu Twitter, ABD Adalet Bakanlığı ve Federal Ticaret Komisyonu tarafından 150 milyon dolarlık bir cezaya çarptırıldı.

Twitter 150 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı ve Federal Ticaret Komisyonu, Twitter platformunun kullanıcı verilerinin gizliliğini ve güvenliğini Mayıs 2013 – Eylül 2019 tarihleri arasında sağlayamadığını belirtti. Yapılan anlaşmaya göre platforma 150 milyon dolar para cezası verildi ve şirketin kullanıcılarının verilerinin gizliliğine yönelik yeni önlemler alacağı açıklandı.

Gizlilik ve güvenliğin sağlanamadığıyla ilgili yapılan açıklama ise kullanıcıların yalnızca hesaplarını korumak için telefon numaraları ve mail adreslerinin kullanılmadığı, bu bilgilerin reklam paylaşımı için de kullanıldığı belirtildi.

Elon Musk’tan İlginç Teklif

Algılanan günlük kullanıcıları azalttığı için platformun spam’ı azaltmak için caydırıcı bir etkisi olduğundan endişeleniyorum” tweetini atan Musk, ardından “Hayır, yine de günlük kullanıcıların %5’inin sahte/spam olduğunu nasıl hesapladıklarını açıklamayı reddediyorlar! Çok şüpheli.” tweetini attı.

Daha sonra bir sosyal medya fenomeni Musk’a “Kullanıcıların %25’i bot ise, satın alma anlaşması %25 daha az maliyetli olmalıdır.” tweetini attı ve Elon Musk’ın cevabı yalnızca “Kesinlikle” oldu.

Anladığımız kadarıyla Musk, kullanıcıların yüzde kaçının bot olduğunu ve bunun nasıl

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir