iOS 16 ne zaman tanıtılacak? İşte resmi tarih

iOS 16 ne zaman tanıtılacak

iOS 16 ne zaman tanıtılacak? İşte resmi tarih

ABONE OL 

Apple‘ın iPhone telefon modelleri için geliştirdiği işletim sisteminin yeni sürümü iOS 16 tanıtımının yapılacağı WWDC 2022 konferansı tarihi açıklandı.

iOS 16 Ne Zaman Tanıtılacak?

Apple şirketinden yapılan resmi açıklamaya göre WWDC 2022 konferansı, 6 Haziran tarihinde Türkiye saati ile 20.00’da başlayacak. Genç yazılımcıların ön planda tutulacağı konferansta iPadOS 16, watchOS 9 gibi yeni işletim sistemlerinin de tanıtılması bekleniyor.

iOS 16 6 Haziran tarihinde tanıtılacak.

iOS 16 Hakkında Sızıntılar

Cnet tarafından iOS’un yeni işletim sistemi hakkında bazı sızıntılar yayınlandı. Apple Pay ödeme sistemine daha geniş bir yer verilecek olan yeni güncellemenin çıkış tarihi, 6 ya da 10 Haziran’da düzenlenecek olan WWDC etkinliğinde açıklanacak.

Peki büyük güncelleme hangi telefonlara gelecek? Bu konuda elde edilen bilgiler A10 ve daha üstü işlemci olan tüm cihazlara geleceği yönünde. Bu da iPhone 7 ve üstü cihazlara geleceği anlamına geliyor.

Bu bilgilerin yalnızca duyum olduğunu ve henüz Apple tarafından hiçbirinin onaylanmadığını belirtelim. iOS 15 işletim sisteminin iPhone 13 serisinin tanıtımından bir hafta sonra gelmesi, yeni işletim sisteminin iPhone 14 serisi tanıtımından kısa bir süre sonra geleceğini gösteriyor. Bu da tahminen eylül ayına tekabül ediyor.

Ayrıca iOS 16 işletim sisteminin telefonlara büyük widget’lar getireceği getireceği konuşuluyor. Ana ekranda kullanılacak olan araçlar, deneyimi daha iyi bir seviyeye taşıyabilir. Apple’ın ana ekranda uygulamaları normalden daha büyük kareler, dikdörtgenler halinde gösterme, hava durumu, hatırlatıcı ve çalan şarkı gibi araçlar getirmeyi planlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir