Türkiye’de internet kullanım süresi belli oldu

 Türkiye’de internet kullanım süresi belli oldu

Yapılan araştırmalarla Türkiye’de internet kullanıma dair detaylar ortaya çıktı.  We Are Social/Hootsuite tarafından yapılan araştırmalarla ortaya çıkan veriler bir hayli ilgi çekti.

Türkiye’de İnternet Kullanım Süresi Hakkındaki Detaylar

We Are Social/Hootsuite tarafından ülkemizdeki internet kullanıma dair araştırmalar yapıldı. Yalnızca ülkemiz değil tüm dünyadaki internet kullanıma ait detaylar yayınlanan raporla ortaya çıktı. 2020 yılında sosyal medya kullanan insanların sayısında %8’lik bir artış yaşandı. Sosyal medya kullanan insan sayısı 3.81 milyara ulaştı. Bu sayı dünya nüfusunun %49 anlamına geliyor. Yani yakın zamanda dünya nüfusunun yarısı sosyal medya kullanıcı olacak.

Dünya üzerindeki 7 milyar insanın 4.21 milyarı internete erişebiliyor ve interneti kullanıyor. Dünya üzerinde internet kullanımının ortalama süresi 6 saat 43 dakika. Filipinler’deki ortalama internet kullanım süresi 9 saat 45 dakikayken Japonya’da bu süre 4 saat 22 dakika olarak açıklandı.

Türkiye’de İnternet Kullanım Süresi Belirlendi

Türkiye’de internet kullanım süresinin 7 saat 29 dakika olarak açıklandı. Bu süre dünya ortalamasının 45 dakika üzerinde olduğunu belirtmekte fayda var. Ülkemizdeki internet kullanım oranı %75.3. Yani her 4 kişide 3’ü internet kullanabiliyor. Ülkemizde internet kullanan nüfus ise 62.9 milyon olarak açıklandı.

Ülkemizde sosyal medya kullanıcı sayıları da araştırmada yer aldı. Ülkemizde Facebook 37 milyon, Twitter 38 milyon, Instagram 38 milyon, Snapchat 7.7 milyon, Netflix 1.5 milyon kullanıcıya sahip. Ayrıca ülkemizde sosyal medya kullanım süresinin 2 saat 51 dakika olduğu da yine araştırmayla ortaya çıkan veriler arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir