Türkiye’de ikinci Bitcoin Safiye olayı!

 Türkiye’de ikinci Bitcoin Safiye olayı!

Ülkemizde kripto paralara olan ilgi giderek artarken dolandırıcılar da bu ilgiyi kötüye kullanmaya devam ediyor. Aydın‘da yaşayan M.C. isimli bir kişi Bitcoin yatırımlarından kâr vadederek yüz binlerce Türk Lirası dolandırdı. Bu olayın ardından akıllara yine Bitcoin üzerinden dolandırıcılık yapan Bitcoin Safiye lakaplı dolandırıcı geldi.

İkinci Bitcoin Safiye olayı!

Aydın’da M.C. isimli bir kişi Bitcoin‘e yatırım yaparak para kazanmayı vadederek 5 kişiyi toplamda 260 bin TL dolandırdı. Parasını aldığı kişilere kâr payları dağıtarak güven kazanan dolandırıcı M.C. daha sonra tüm paraları alarak ortadan kayboldu. Dolandırıcılık, dolandırılan kişilerin şikayetleri ile ortaya çıktı.

Dolandırılan kişiler Aydın İl Emniyet Müdürlüğü‘ne şikayette bulundu ve M.C. hakkında yakalama kararı çıktı. Bu olayın yaşanmasının ardından yine aynı yöntemlerle onlarca kişiden 5 milyon TL dolandıran Bitcoin Safiye akıllara geldi.

İkinci Bitcoin Safiye Olayı!

Bir Bekçi Arkadaşlarını Dolandırmıştı

İstanbul’da bekçilik yapan O. G. iş arkadaşlarından birkaç farklı bahane ile para istemeye başladı. Özellikle ”Bitcoin alıp sizi zengin edeceğim” ve ”Annemin tedavisi için para lazım” şeklindeki bahanelerle arkadaşlarından 346 bin 500 TL borç aldı.

Özellikle Bitcoin’i duyan arkadaşlarından büyük paralar toplayan O.G paraları alarak arkadaşlarıyla iletişimi kesti. Mart ayından paraları toplayan O.G, Korona virüsü pozitif raporu aldı.

O.G tarafından dolandırılan 6 bekçinin şikayetleri ile ortaya çıkan durum Bitcoin vurgunlarının hala devam ettiğini gösterdi. 6 bekçinin şikayetinin ardından 11 Mayıs’ta görevinden istifa eden O.G telefonunu da kapatarak tamamen iletişimi keserek kayıplara karışmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir