• 3 Haziran 2020

Türk İslam Hukuk Profesörü: Bitcoin caiz değildir!

 Türk İslam Hukuk Profesörü: Bitcoin caiz değildir!

Türk İslam Hukuk Profesörü Hayrettin Karaman yaptığı açıklama ile oldukça ses getirdi. Yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in caiz olmadığını belirten Karaman, kripto paraları üretirken elektrik israfı söz konusu olduğunu ve miras olarak bırakılamaması sebebiyle böyle bir açıklama yaptığını belirtti.

Ünlü Yazar: Bitcoin caiz değildir!

Ülkemizin gündeminde yaptığı açıklamaları ses getiren Hayrettin Karaman, birçok vatandaş tarafından yaptığı açıklamalar sebebiyle eleştiriliyor. Kripto paralar konusunda yapmış olduğu açıklamalar ile de eleştirilerin odağı olan Karaman, şu açıklamaları yaptı:

Sonuç olarak, bu sisteme girmek ve kullanmak; yüksek risk taşıdığı, çok oynak ve kaygan sisteme sahip olduğu, aşırı elektrik israfına sebep olduğu ve hukuki boşluklar sebebiyle hırsızlık gibi suçlara ceza verilememesi, kara para aklamaya açık olması ve dijital para hesap sahibi öldüğünde varislere intikal etmemesi gibi sebeplerden dolayı caiz değildir.

Ardından açıklamalarına şöyle devam etti:

Şimdi de asrımızda internete bağlı olarak yeni bir para sunulmaya çalışılıyor. Kripto paralar veya dijital kripto paralar; devletin ve dünyadaki otoritelerden uzak, kontrol edilemez, dondurulamaz ve para transferinde aracı kurumları (bankaları) aradan çıkartan bir sistem.

Bu konuda hakkındaki görüşlerinizi yorum olarak yazın.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir