En büyük 10 kripto para – 17 Mayıs 2020

 En büyük 10 kripto para – 17 Mayıs 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 17 Mayıs 2020)

Bitcoin şu an 9700 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.5 artarak %67.4‘e yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 17.4 milyar dolar artarak 178.6 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise 23 milyar dolar artarak 264 milyar dolara yükseldi.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Ethereum tıpkı EOS ve Tezos gibi stake işlemlerine yakında başlaması bekleniyor. Ethereum 2.0 ağ güncellemesinin ardından bu yılın Temmuz ayından itibaren Ethereum stake işlemlerinin başlaması bekleniyor.
  • Telegram’ın uzun zamandır uğraştığı ve hakkında onlarca suçlama ve soruşturmanın ardından projenin iptal edildiği açıklandı. Telegram CEO’su Pavel Durov, uzun zamandır SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) ile yasal bir mücadele içerisindeydi.
  • Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Upbit isimli kripto para borsasına hack saldırısına yapan ve 342 bin Ethereum‘u çalan hırsızın hesabı Binance tarafından bloke edildi. Çalınan Ethereum‘ların aktarıldığı hesaplar kara listeye alınmıştı.
  • İnternetin en popüler sitelerinden olan Reddit, kendi kripto parasını çıkardı. Kullanıcıların içeriklere yaptıkları katkılar karşılığında ödeme yapmak amacıyla BRICKS ve MOONS isimli kripto paralar üretildi. Ethereum tabanlı (ERC20) olan kripto paralar oy vermek, içerik üreticilerine bağış yapmak ve para aktarmak için kullanılacak.
  • Dünyaca ünlü ödeme şirketi Visa, dijital bir para birimi geliştirmek için patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Ortaya çıkan patente göre kripto paraların avantajları ile devletlerin ulusal paralarının faydalarının birleştirilerek güçlü bir sistem ortaya çıkarmak isteniyor.
  • Tartışmaların konusu olan Facebok’un kripto parası Libra siyasilerden çok tepki almıştı. Bu sebepten dolayı dünyaca ünlü şirketler Libra üyeliğini sonlandırmıştı. Ancak Libra ekibini yenileyerek tekrardan sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Libra’ya son olarak 219 milyar dolar değerindeki Temasek Holdings isimli yatırım şirketi dahil oldu.
  • Kripto para ve kripto para listeleme platformu Coinmarketcap güncellendi. Bu güncellemenin ardından kripto para borsalarının sıralamalarında değişiklikler yaşandı. Türk kripto para borsaları ise sıralamalarda bir hayli yükseldi. Coinmarketcap üzerinde listeli olan 330’dan fazla kripto para borsası mevcut. Bu listede BtcTurk 15. sıraya, Paribu ise 21. sıraya yerleşti.
  • Elon Musk, J. K. Rowling ile olan konuşmasında 0.25 Bitcoin‘e sahip olduğunu açıkladı. 0.25 Bitcoin yaklaşık olarak 2.340 dolara (16.150 TL) tekabül ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir