TÜBİTAK ve British Council’den ortak çağrı

TÜBİTAK ve British Council'den ortak çağrı

TÜBİTAK ve British Council’den ortak çağrı

ABONE OL 

Türkiye ve Birleşik Krallık arasında ortak yürütülen bilim ve teknoloji iş birliklerinin desteklenmesi adına Newton-Katip Çelebi Fonu kapsamında TÜBİTAK ve British Council’den ortak çağrı geldi.

British Council’den yapılan açıklamada Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kuruluşu TÜBİTAK ile beraber “Institutional Links” programı kapsamında açık bir çağrı başlatıldı.

Söz konusu programda, sürdürülebilir araştırma ortaklıkları kurulması amaçlanıyor. 2014 yılından şimdiye süregelen Türkiye’de bulunan araştırmacılar tarafından bilinen bir program olan “Institutional Links” ve “2551 TÜBİTAK ve British Council İkili İşbirliği Programı” kapsamında ortak bir çalışma yürütülüyor.

Açık çağrıya yapılan başvurular için projelerin hem Türkiye hem de Birleşik Krallık’tan birer tane ana iş ortağı içermesi gerekiyor. Türkiye tarafının ortakların azami olarak 720 bin lira, Birleşik Krallık tarafının ortaklarının ise azami 150 bin sterlin değerinde desteği karşılanıyor.

TÜBİTAK ve British Council’den ortak çağrının kapsadığı iş alanları

Program kapsamında sağlık, enerji, tarım ve gıda, bilgi ve iletişim teknolojileri, makine imalatı, robotik sistem teknolojileri, üretim teknolojileri, otomasyon sistemleri, makine tasarım ve imalatı, otomotiv, madencilik ve sosyal bilimler gibi iş birliği araştırma alanlarının başvuruları öncelikli olarak kabul ediliyor.

Yapılan çağrıya başvurular 12 Haziran‘a kadar British Council ve TÜBİTAK üzerinden yapılabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Girişimcilik kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir