Truth Social App Store’da yayınlandı

Truth Social App Store'da yayınlandı

Truth Social App Store’da yayınlandı

ABONE OL 

Bir önceki ABD Başkanı Donald Trump‘ın Twitter‘dan kalıcı ban yemesinin ardından kendi medya firmasına verdiği komutla geliştirilen Truth Social, beklenen zamandan önce, dün gece ABD’de App Store’da yayınlandı.

Truth Social App Store’da Yayınlandı

Donald Trump’ın tercih ettiği sosyal medya uygulaması olan mikro blog platformu Twitter’dan 6 Ocak 2021 yılında ABD Capitol’deki ayaklanmanın ardından kalıcı olarak yasaklanmasının ardından yeni bir sosyal medya platformu üzerinde çalışmalara başlamıştı.

Apple online mağazasında yayınlanan Truth Social’in ilk gün hesap açılışında sorunlar yaşadığı belirtildi, hesap açmak isteyen kullanıcılara “Yoğun talep nedeniyle sizi bekleme listemize aldık.” açıklaması yapıldı.

Truth Social, kendini ifade özgürlüğünün bayraktarlığını yapan teknoloji şirketleri arasında gösteriyor ve daha köklü platformlar tarafından görüşlerinin bastırıldığına inanan kullanıcıları platforma davet ediyor.

Truth Social App Store’da Yayınlandı

Yeni sosyal medya platformu Trump’ın ilk girişimi değil. Geçen yılın Mayıs ayında bir aydan kısa sürede kapatılan bir blog çalışması da olmuştu. Yeni uygulama, Trump’ın eski ABD Temsilcisi Devin Nunes tarafından yönetilen medya şirketi Trump Medya ve Teknoloji Grubu (TMTG) tarafından geliştirilmeye devam ediyor.

Donald Trump, test aşamasındaki ilk gönderisini de yayınladı, “Get ready! Your favorite President will see you soon.” yazan Trump’ın bu gönderisi, oğlu Donald Trump Jr. tarafından bir ekran görüntüsü olarak paylaşmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.