Tosuncuk Bitcoin olayını anlatmıştık! Gerçek çıktı

Tosuncuk Bitcoin

Tosuncuk Bitcoin olayını anlatmıştık! Gerçek çıktı

ABONE OL 

Tosuncuk olarak bilinen Mehmet Aydın’ın Çiftlik Bank olayında elde ettiği para ile Bitcoin yatırımı yaptığını ve bu yatırımla sonucunda parasını katladığını sizlere YouTube kanalımızdaki son videoda anlatmıştık.

Tosuncuk Bitcoin Yatırımı Yapmış

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın, 2018 yılında 132 bin kişiyi mağdur ederek 500 milyon TL’den fazla bir para ile yurt dışında kaçmıştı. Defalarca kez gündeme gelen ‘Tosuncuk’ geçtiğimiz hafta teslim olmuş ve tüm detayları ifade olarak anlatmaya başlamıştı.

En son ifadesinde Çiftlik Bank olayında 1.5 milyar TL topladıklarını ve bu para ile Bitcoin yatırımı yaptıklarını ve parayı 10’a katladıklarını açıkladı. Herkes borcunu ödeyeceğini ve kimseyi mağdur etmeyeceğini ifade eden Aydın ile ilgili hazırladığımız videoya mutlaka göz atın ve yorum yapın. Tosuncuk Bitcoin olayının oldukça dikkat çekici olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Çiftlik Bank Bitcoin Madenciliği Yaptığı Ortaya Çıkmıştı

Yaklaşık 500 milyon TL‘lik vurgun yapan Mehmet Aydın, açtığı ve reklam malzemesi yaptığı çiftliklerde Bitcoin madenciliği yapıyordu. Çin ve İstanbul’dan olmak üzere toplamda 500 adet Bitcoin madencilik cihazı satın alan ‘Tosuncuk‘ bu cihazlar için 11 milyon 460 bin TL ödeme yaptığı ortaya çıkmıştı.

2018 yılının şubat ayında tüm madencilik cihazlarının toplanılıp bir tıra yüklendiği ortaya çıktı. 500 adet madencilik cihazı iddialara göre Uruguay‘a kaçırıldı. Uruguay’daki elektrik birim ücretlerinin düşük olması sebebiyle cihazların oraya gönderildiği düşünülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.