İngiltere kripto parayı sevdi!

İngiltere kripto para

İngiltere kripto parayı sevdi!

ABONE OL 

Opinium isimli araştırma şirketi tarafından düzenlenen bir ankette İngiltere’deki gençlerin yüzde 45‘i ilk yatırım deneyimlerini kripto paralar ile yaşıyor. Araştırmanın detayları ise bir hayli ilgi çekici.

İngiltere Kripto Para Araştırması!

Opinium isimli araştırma şirketi Interactive Investor için bir anket düzenledi. Bu anket İngiltere’deki gençlerin yatırım anlayışları hakkında bilgi sahibi olmaktı. Bu ankete göre İngiltere’deki 18-29 yaş arası gençlerin yüzde 45‘i ilk yatırımını kripto para olarak gerçekleştirdi. Fakat dikkat çeken bir detay ise bu gençlerin yüzde 56‘sının yatırım yapabilmek için borç almaları oldu.

Bu yüzde 56’lık borç alan kısımda yer alan genç yatırımcıların yüzde 23’ü kredi kartları aracılığıyla, yüzde 17’si öğrenci kredileri aracılığıyla, yüzde 16’sı ise kredi ile kripto para yatırımı yaptı.

Interactive Investor yöneticisi Myron Jobson bu verilerle ilgili şu açıklamayı yaptı:

”Yatırım yapmak için kredi kartı, öğrenci kredisi ve diğer borç türlerini kullanan genç yetişkinler endişe verici bir eğilim.”

İngiltere sabit fiyatlı kripto paraları düzenlemek istiyor
İngiltere kripto parayı sevdi!

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Kripto Para Açıklaması Yapmıştı

İngiltere Merkez Bankası (BOE) Andrew Bailey, kripto para fiyatlarının artmasıyla birlikte dikkatleri iyice üzerlerine çekmesi üzerine bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında kripto paralar için ”gerçek bir değeri yok” olarak nitelendiren Bailey, yatırımcıların tüm varlıklarını kaybetmeye hazır olmaları konusunda uyardı.

Bailey açıklamalarına şöyle devam etti:

”Bu, insanların kripto paralara değer vermediği anlamına gelmez, çünkü geçici bir değerleri var. Ancak gerçek anlamda bir değerleri söz konusu değil. Bunu tekrar açıkça söyleyeceğim. Sadece ve sadece tüm paranızı kaybetmeye hazırlıklıysanız, kripto paralara yatırım yapın.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.