Togg teslimat sayısını açıkladı!

Togg teslimat sayısı

Togg teslimat sayısını açıkladı!

ABONE OL 

Yerli otomobil şirketi Togg, yapılan toplam teslimat sayısını açıkladı. Merakla beklenen sayılar bir önceki ay ile de karşılaştırıldı.

Togg Teslimat Sayısı Duyuruldu

Togg, geçtiğimiz ayında araç teslimatlarını başlamıştı. Yapılan açıklamaya göre mart ayından bu yana toplam 2.344 adet Togg T10X modeli sahiplerine teslim edildi. Daha önce yapılan açıklama ile 1-16 Ağustos tarihleri arasında 909 aracın teslim edildiği duyurulmuştu.

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş tarafından yapılan açıklamada 2023 yılında 28 bin araç teslim hedefleri olduğu duyurulmuştu. 2023 yılının bitmesine 4.5 aylık bir periyot kalmasıyla birlikte hedefe ulaşılıp ulaşılmayacağı merak edilmeye başlandı.

Togg resmi X (Twitter) hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

Ağustos ayı içinde Gemlik’teki Togg Teknoloji Kampüsümüzde üretilerek kullanıcılarına teslim edilen T10X adedi Temmuz ayında yaptığımız toplam teslimat sayısını şimdiden geçti.

Togg Hızlı Şarj Noktaları Artıyor

Yerli otomobil girişi Togg, araç teslimatlarının ardından ultra hızlı şarj sağlayan şarj ünitelerinin kurulumunu sürdürüyor. Trugo isimli markası aracılığıyla 63 ile toplamda 198 hızlı şarj ünitesinin kurulduğunu açıkladı.

Trugo resmi Twitter hesabından paylaşılan verilere göre kurulan 198 şarj ünitesinin toplamda 153 lokasyonda bulunduğu ve 150 kW ve üzeri hızlı şarj desteğini sağladığı belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir