iPhone 15 Ultra geliyor olabilir!

iPhone 15 Ultra

iPhone 15 Ultra geliyor olabilir!

ABONE OL 

Apple, birkaç hafta sonra iPhone 15 serisiyle karşımıza çıkmış olacak. Serinin en güçlü üyesinin Pro Max ismiyle değil Ultra ismiyle karşımıza çıkacağı iddia edildi.

iPhone 15 Ultra Geliyor İddiası!

Apple, iPhone 15 serisiyle karşımıza çıkmaya hazırlanırken ortaya sızıntılar da çıkmaya devam ediyor. Bu sızıntılar arasında iPhone 15 Pro Max modelinin iPhone 15 Ultra ismiyle karşımıza çıkacağı iddia edildi.

Teknoküpür olarak bu sızıntıyı sizlerle geçtiğimiz mart ayında paylaşmıştık. Bu sızıntı uluslararası olarak yeniden gündeme geldi ve ses getirdi.

Bu sızıntının yanında bir diğer güçlü sızıntı ise iPhone 15 serisinin USB-C portu ile karşımıza çıkacağı oldu. Ancak ilk olarak Pro ve Ultra modelinde USB-C portunun yer alması bekleniyor. iPhone 16 serisiyle birlikte de tüm modellerde USB-C portunun yer alması bekleniyor.

iPhone 15 serisi Ultra

iPhone 15 Tuş Takımında Köklü Değişiklik

iPhone 15 serisinin tuş takımlarında kökten bir değişim planlanıyor. Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan sızıntıya göre iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerindeki tuş takımının tıpkı iPhone 7’deki ”Home” butonu gibi yarı dokunmatik olması bekleniyor.

Güç düğmesi ve ses düğmeleri için yarı dokunmatik yapıya sahip olan Taptic Engine teknolojisinin yalnızca iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde yer alacağı da gelen sızıntılarda belirtiliyor. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinin normal tuş takımıyla karşımıza çıkması bekleniyor.

Apple’ın Pro ve Pro Max modellerine eskisinden daha fazla önem verdiği bir kez daha görüldü.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir