TOGG logosu duyuruldu!

TOGG logosu

TOGG logosu duyuruldu!

ABONE OL 

TOGG resmi Twitter hesabından bugün bir paylaşım yapıldı ve bir süredir merakla beklenen logo duyuruldu. Geçtiğimiz haftalarda ne zaman yollara ineceği açıklanan TOGG logosu da merakları uyandırdı.

İşte TOGG Logosu!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) resmi Twitter hesabından heyecan yaratan bir video paylaştı. 20 saniye uzunluğundaki bu video ”Doğu ile Batı’nın buluşma, bugün ve geleceğin kesişme noktası.” başlığı ile paylaşıldı. Ardında hesabın profil resmi TOGG logosu olarak değiştirildi. İşte yerli otomobil TOGG’un logosu:

TOGG Ne Zaman Çıkacak?

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş yaptığı son açıklamalarında TOGG için tarih verdi. Verdiği cevaplarla merakları gideren Karakaş şu ifadelerini kullandı:

2018’de başladık. 2022’de üretime geçmeyi planlıyoruz. ‘Türkiye’nin Otomobili’ 2023’te yollarda olur. Sepette 4-6 model olması gerekiyordu. Bizde model sayısı 5 olacak. Şimdi artık sürücü ile yanındaki koltukta oturan yolcunun kaza sırasında kafalarının birbirine çarpmasını önleyecek hava yastığı da devreye giriyor. Kaza anında aradaki hava yastığı açılacak, kafaların birbirine çarpması önlenecek.

Hangi parça çarpışmadan nasıl etkileniyor, onlara bakıyoruz. Mobilite ile birlikte siber çarpışmaların da gündeme gelebileceğini kaydetti: Yani, araca siber saldırı olduğunda nasıl etkilenecek? Bu senaryolar üzerinde de çalışıyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

1 Comment

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir