TOGG fiyatı ve çıkış zamanı hakkında önemli açıklama!

TOGG fiyatı ve çıkış zamanı hakkında önemli açıklama!

TOGG fiyatı ve çıkış zamanı hakkında önemli açıklama!

ABONE OL 

Türkiye Otomobil Girişim Grubu olarak ülkemizin ilk yerli otomobilini geliştiren TOGG firmasının CEO’su Gürcan Karakaş TOGG fiyatı ve muhtemel çıkış zamanı ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

Karakaş, dikkat çeken açıklamalar yaparken Citroen Ami, Renault Twizy gibi küçük araçları da talebe göre üretebileceklerini belirtti. 2019 yılının Aralık ayında tanıtılan Türkiye’nin yerli elektrikli arabası olan TOGG için fiyat ve çıkış tarihi ile ilgili de bilgi veren Karakaş’ın yaptığı açıklamalar şunlar:

TOGG fiyatı ve çıkış zamanı hakkında önemli açıklama!

TOGG Fiyatı ve Çıkış Zamanı Hakkında Önemli Açıklama

“Ulaşılabilirlik veya rekabetçilik olarak adlandırdığımız şey ekosistem ile birlikte ulaşabileceğiniz adetler ile alakalı. Sadece segmenti göz önünde bulundurarak rekabetçiliği değerlendirmek doğru olmaz. 5 model ile beraber ‘en maksimize edilmiş’ Türkiye pazarına baktığımızda, adetlere ulaşabileceğimize inanıyoruz. Önümüzde hala esnek bir zamanımız var. Fiyat açısından daha ulaşılabilir noktalara geleceğimizi düşünüyoruz.”

Karakaş’a göre eldeki araç sayısı arttıkça fiyat da aynı oranda azalacak. Testlerle ilgili ise “2022’de regülasyonların bir bölümünde değişiklik yapılacak. Örneğin yan yana oturan iki kişinin kafalarını çarpmaması için ortaya hava yastığı koyulması gerekiyor. Ve bu henüz kanunlaşmadı. Bu tarz yeni kanunları da hesaba katarak ilerliyoruz. Bu bağlamda 2023 yılının ilk çeyreğinde sürecin tamamlanacağını tahmin ediyoruz. Süreç tamamlandıktan sonra akıllı cihazlarımızın lansman ve satış aşamasına geçeriz.” açıklaması yapıldı.

Özet geçmek gerekirse TOGG’un fiyatı başlarda pahalı olsa da üretildikçe daha makul bir seviyeye inecek, 2022 yılında bazı değişikliklerle testler devam edecek ve 2023 yılında elektrikli otomobiller nihayet tam anlamıyla piyasaya sürülmüş olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir