TikTok’un yokluğunu Instagram dolduracak! İşte yeni özellik

 TikTok’un yokluğunu Instagram dolduracak! İşte yeni özellik

TikTok’un yokluğunu Instagram dolduracak! İşte yeni özellik karşımızda. Temmuz 2020’nin başlarında, Hindistan ve Çin arasında yaşanan sorunlar nedeniyle TikTok Hindistan’da yasaklandı.

Instagram bu duyurudan sadece birkaç gün sonra bu fırsatı değerlendirdi. Facebook’a ait olan sosyal ağ, Reels’ın ülkeye girmesine karar verdi. 

TikTok’un yokluğunu Instagram dolduracak! İşte yeni özellik

TikTok ve diğer 58 Çin uygulaması Hindistan’da yasaklandı. Bu durumu fırsat bilen Instagram, Hindistan’da Reels’i pazara sürecek. İlk olarak Kasım 2019’da Brezilya’da piyasaya çıkan yeni uygulama mark zuckerberg’in göz bebeği sebebi ise Facebook yükselen bir uygulamayı ya alır ya da ona benzer bir uygulama yapar (Instagram gibi). Reels’in olayı ise kısaca TikTok ile aynı kısa videolar yapıp paylaşma imkanı sunuyor. 

TikTok’un yokluğunu Instagram dolduracak

INSTAGRAM, TİKTOK İLE REKABET ETMEK İÇİN REELS’E GÜVENİYOR

Business Insider ile temasa geçen bir Facebook sözcüsü Hindistan’daki işlevselliğinin genişlediğini yarı doğruladı. “Diğer ülkelerde Reels’in güncellenmiş bir sürümünü test etmeye başlamayı planlıyoruz. İnsanların kendilerini ifade etmeleri için eğlenceli ve yaratıcı bir yol arıyorsa bu da Reels’tir. Bu yeni sürümü küresel topluluğumuzun daha fazla üyesine sunacağız” dedi.

TikTok’un yokluğunu Instagram dolduracak

3 milyardan fazla nüfusu ile Hindistan, dijital ve teknolojik firmalar için önemli bir pazarı temsil ediyor. TikTok’u yasaklayan Hindistan, sadece yerel uygulamalarına fayda sağlamakla kalmayıp aynı zamanda mevcut en büyük rakibinin önüne geçmek için alanı Instagram’a açık bırakan güçlü bir darbe vurdu. 

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir