Instagram’dan sonra TikTok da ücretli abonelik sistemi getiriyor

Instagram'dan sonra TikTok da ücretli abonelik sistemi getiriyor

Instagram’dan sonra TikTok da ücretli abonelik sistemi getiriyor

ABONE OL 

Dün bir haberimizde Instagram platformu içerisinde içerik üreticilerine özel bir abonelik sistemi geliştirildiğini ve bu ücretli abonelik sistemiyle birlikte platformda yeni bir para kazanma sistemi test edildiğini açıklamıştık, bugün ulaştığımız bilgiye göre TikTok da Instagram gibi içerik üreticilerine özel bir ücretli abonelik sistemi test etmeye başladı.

TikTok Ücretli Abonelik Sistemi Getiriyor

Sosyal medya ve video akış pazarının yükselen yıldızı TikTok, içerik üreticilerine özel bir para kazanma sistemi test etmeye başladı. Daha önce YouTube ve Twitch platformlarının başlattığı, takip edilen ve sevilen yayıncı/içerik üreticilere destek olmak isteyenler için getirilen bağış ve abonelik sistemi furyasına TikTok ve Instagram da dahil olmaya başladı. Şimdilik test aşamasında olan sistem şimdilik birkaç fenomen tarafından kullanılabiliyor.

Kullanıcılar sponsorluk, viral reklam ya da ürün reklamları gibi anlaşmalardan halihazırda yüksek meblağlarda paralar kazanabiliyordu. Sosyal medya platformlarının başındakiler kullanıcılarımız neden direkt bizim üzerimizden para kazanmasın diye düşünerek yeni bir sistem oluşturmak istemiş olacak ki bu sistem genelde platforma da para kazandırıyor. Twitch ve YouTube’dan da bildiğimiz gibi abonelik ve bağış ücretinin tamamı kullanıcıya iletilmiyor, şirket de bu miktarlardan belli yüzdelerde komisyon alıyorlar.

Instagram'dan sonra TikTok da ücretli abonelik sistemi getiriyor
2021 Yılında TikTok’un En Çok Kazananları

TikTok’ta da sistemin Instagram gibi yürüyeceğini belirtebiliriz, bir kullanıcıya ücretli bir şekilde abone olursak abonelere özel olarak yayınlanan canlı yayınlar ya da videoları normal takipçilerden önce görebiliriz ya da sadece biz görebiliriz.

2021 Yılında Video Akış Platformunda En Çok Kazananları

  • 5. John Richards – 5 milyon dolar
  • 4. Bella Poarch – 5 milyon dolar
  • 3. Addison Rae – 8.5 milyon dolar
  • 2. Dixie D’Amelio – 10 milyon dolar
  • 1. Charli D’Amelio – 17.5 milyon dolar

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.