Call of Duty PlayStation’a gelecek mi? Resmi açıklama geldi!

Call of Duty PlayStation'a gelecek mi?

Call of Duty PlayStation’a gelecek mi? Resmi açıklama geldi!

ABONE OL 

Xbox oyun konsolları şirketinin sahibi Microsoft‘un oyun geliştiricisi ve Call of Duty serisinin yaratıcısı Activision‘u satın almasıyla birlikte Call of Duty PlayStation oyun konsoluna gelecek mi sorusu ön plana çıkmıştı. Xbox’un başkanı Phil Spencer Sony ile görüşmesini ve sonucu Twitter hesabından yayınladı.

Call of Duty PlayStation’a Gelecek Mi?

Call of Duty oyununun büyük çoğunlukta PlayStation oyun konsollarında oynanması nedeniyle Microsoft’un ve Xbox’ın alacağı tutum fazlasıyla merak ediliyordu. Durumla ilgili Xbox’ın başkanı Spencer ve Sony’deki bazı yöneticiler yakın zamanda bir görüşme yaptı. Muhtemelen Sony, oyun serisinin yeni oyunlarının PlayStation’da devam etmesi gerektiğini belirtmiş olacak ki Spencer’ın da olumlu tutumu bir anlaşmaya varılmasını sağladı. İşte o Tweet:

“Bu hafta Sony’deki liderlerle iyi görüşmeler yaptık. Activision Blizzard’ı satın aldıktan sonra mevcut tüm anlaşmaları yerine getirme niyetimizi ve Call of Duty’yi PlayStation’da tutma arzumuzu onayladım. Sony, sektörümüzün önemli bir parçasıdır ve ilişkimize değer veriyoruz.” açıklamasıyla birlikte Call of Duty serisinin yeni oyunlarının da PlayStation oyun konsollarında ve mağazasında yer alacağını gönül rahatlığıyla öğrenmiş bulunmaktayız.

Call of Duty PlayStation'a gelecek mi?
Call of Duty PlayStation’a gelecek mi?

Microsoft Activision Şirketiyle Oyun Sektöründeki Varlığını Arttırdı

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Microsoft, oyun şirketlerine yatırım yapmaya devam ediyor. Microsoft son olarak Call of Duty serisi ile akıllara kazınan Activision şirketini satın aldı. Bu satın alma işlemi için tam tamına 68.7 milyar dolar ödeme yapıldı. Microsoft’un 2.3 trilyon dolarlık piyasa değerini düşündüğümüzde bu değerin Microsoft için normal olduğunu söylebiliriz.

Activision şirketinin piyasa değeri 65.5 milyar dolar olarak biliniyor. Microsoft’un bu alımla birlikte oyun sektöründe elini bir hayli güçlü hale getirdiğini söyleyebiliriz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.