TikTok Rusya’da video oluşturmayı yasakladı

TikTok Rusya'da video oluşturmayı yasakladı

TikTok Rusya’da video oluşturmayı yasakladı

ABONE OL 

TikTok Rusya‘nın yeni yayınladığı ‘sahte haber‘ yasasına bir karşılık olarak Rusya’da video oluşturmayı ve canlı yayın açmayı yasakladığını duyurdu.

TikTok Rusya’da Video Oluşturmayı Yasakladı

“TikTok, insanların muazzam bir trajedi ve izolasyonla karşı karşıya olduğu bir savaş zamanında bir rahatlama kaynağı ve insani bağlantı sağlayabilen bir yaratıcılık ve eğlence çıkışıdır. Ancak çalışanlarımızın ve kullanıcılarımızın güvenliği en yüksek önceliğimiz olmaya devam ediyor.

Rusya’nın yeni ‘sahte haber’ yasası ışığında, bu yasanın güvenlikle ilgili sonuçlarını incelerken video hizmetimize canlı akışı ve yeni içeriği askıya almaktan başka seçeneğimiz yok. Uygulama içi mesajlaşma hizmetimiz etkilenmeyecektir.

Güvenlik birinci önceliğimiz olacak şekilde hizmetlerimize tam olarak ne zaman devam edebileceğimizi belirlemek için Rusya’da gelişen koşulları değerlendirmeye devam edeceğiz. Devam eden çabalarımız hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:”

Rusya Devlet Başkanı Putin, geçtiğimiz hafta Rusya ordusu hakkında yayılan yanlış bilgiler ve Rusya’ya karşı yaptırım çağrıları nedeniyle insanları para cezası veya 15 yıla kadar hapisle yargılayacağı sahte haber yasasını imzaladı.

Rusya ülkesinde Facebook’a, BBC Haber’e ve Twitter’a erişimi engellemişti ancak birçok teknoloji devi de Rusya’da tüm hizmetlerini durdurduğunu açıklamıştı.

Netflix Rusya’daki Hizmetlerini Durduruyor

“Mevcut koşullar göz önüne alındığında, Rusya’daki hizmetimizi askıya almaya karar verdik.” açıklamasını yapan Netflix sözcüsü Emily Feingold, geçtiğimiz hafta Rusya’nın 20 kanalını yayınlaması gerektiği yasasına uymayacağını açıklamıştı.

Video akış platformu Netflix Rusya’daki tüm yapımları ve satın almaları durdurduğunu duyurdu, şirketin Rusya’da 1 milyon civarı abonesi olduğu ve olaylar başlamadan önce dört orijinal Rus yapımı üzerinde çalışıldığını belirtti.

Netflix dışında Disney, Warner Bros., Paramount Pictures ve Sony gibi şirketler önümüzdeki dönemlerde vizyona girecek olan filmlerini Rusya’da gösterime sokmama kararı almıştı. Bu yapımların arasında The Batman, Turning Red gibi merakla beklenen filmler de yer alıyor. TikTok Rusya’ya karşı aldığı bu yaptırım kararıyla tepkisini göstermiş oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir