Netflix Rusya’daki hizmetlerini durduruyor

Netflix Rusya'daki hizmetlerini durduruyor

Netflix Rusya’daki hizmetlerini durduruyor

ABONE OL 

Ukrayna’yı işgal eden ve tüm dünyadan tepki gören, birçok dev şirketten yaptırımlar gören Rusya’ya bir darbe de Netflix’ten geldi.

Netflix Rusya’daki Hizmetlerini Durduruyor

“Mevcut koşullar göz önüne alındığında, Rusya’daki hizmetimizi askıya almaya karar verdik.” açıklamasını yapan Netflix sözcüsü Emily Feingold, geçtiğimiz hafta Rusya’nın 20 kanalını yayınlaması gerektiği yasasına uymayacağını açıklamıştı.

Video akış platformu Netflix, Rusya’daki tüm yapımları ve satın almaları durdurduğunu duyurdu, şirketin Rusya’da 1 milyon civarı abonesi olduğu ve olaylar başlamadan önce dört orijinal Rus yapımı üzerinde çalışıldığını belirtti.

Netflix dışında Disney, Warner Bros., Paramount Pictures ve Sony gibi şirketler önümüzdeki dönemlerde vizyona girecek olan filmlerini Rusya’da gösterime sokmama kararı almıştı. Bu yapımların arasında The Batman, Turning Red gibi merakla beklenen filmler de yer alıyor.

TikTok Rusya’daki tüm yeni video yüklemelerini ve canlı yayınları durdurdu, Microsoft, Google, Apple ve Samsung gibi teknoloji devleri bu ülkedeki satışları askıya aldı. Rusya’ya Ukrayna’ya işgalinden dolayı bu gibi birçok yaptırım uygulandı ve uygulanmaya devam ediyor.

Netflix Rusya’daki hizmetlerini durduruyor

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir