TikTok “Hiçbir yere gitmiyoruz” açıklaması yaptı

 TikTok “Hiçbir yere gitmiyoruz” açıklaması yaptı

Donald Trump ve TikTok arasındaki savaş devam ederken TikTok ABD CEO’su Pappas’tan “Hiçbir yere gitmiyoruz” açıklaması geldi

TikTok “Hiçbir yere gitmiyoruz” açıklaması yaptı

Şirketin ABD CEO’su Venessa Pappas, Donald Trump’ın açıklama, suçlama ve tehditlerine Twitter üzerinden yayınladığı yukarıdaki video ile yanıt verdi. Pappas, “Her gün uygulamamızı kullanarak günlük yaşantımıza yaratıcılık ve neşe katan milyonlarca Amerikalıya, teşekkürler demek istiyorum. Sizin sayısız desteğini duyduk ve teşekkür etmek istiyoruz. Hiçbir yere gitme niyetinde değiliz… Daha uzun zaman için buradayız.” mesajını verdi.

ABD hükümeti ile karşı karşıya gelen platformun bir sözcüsü “100 milyon Amerikalı, özellikle pandemi sırasında eğlence ve iletişim için bu platformu kullanıyor. Platformun ABD’deki kullanıcı verileri, çalışanlar için sıkı erişim kontrolü altında korunuyor. Şirketimizin en büyük yatırımcıları ABD’den. Kullanıcılarımızın gizliliğini ve güvenliğini korumaya kararlıyız” açıklamasını yaptı.

Hatırlayacağımız üzere Donald Trump, video paylaşım platformunu kapatmak için harekete geçtiklerini ve ülkede kesinlikle yasaklanacağını açıklamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir