Apple mobil ödeme şirketi satın aldı

 Apple mobil ödeme şirketi satın aldı

Teknoloji devi Apple mobil ödeme pazarına bir giriş yapma planıyla beraber Mobeewave isimli mobil ödeme firmasını satın aldı.

Yakın bir zamanda dünyanın en değerli şirketi olduğu açıklanan Apple, yeni satın alımlar ve yatırımlar yaparak şirketin büyüme hızını arttırmayı planlıyor. Bu yolda yeni yatırımlar yapan şirket Mobeewave şirketini bünyesine katarken 100 milyon dolar harcadı.

Apple Mobil Ödeme Şirketiyle Ne Üzerinde Çalışacak?

Anlatıldığı üzere Mobeewave, Apple telefonlarında ve tabletlerinde NFC desteğiyle var olacak ve kişilerin kredi kartlarıyla ödeme yapmasına imkan sağlamak üzere bir altyapı geliştirecek.

Apple daha önce yapay zeka üzerinde çalışan Inductiv, sanal gerçeklik firması NextVR, hava durumu uygulaması Dark Sky ve bilgisayar sistemlerinin konuşulan dili algılamasını sağlayan Voysis yapay zeka firmasını satın almıştı.

Apple'ın 2018 yılında satın aldığı ve anlaşma yaptığı şirketler ...

Dünyanın En Değerli Şirketi Apple!

Apple Korona virüse rağmen büyümeye devam ediyor. 2020’nin ikinci çeyreğinde %11 büyüyerek 1.84 trilyon dolar değere ulaşan şirketin hisseleri 424 dolara kadar yükseldi.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 31 Ağustos‘tan itibaren Apple’ın hisseleri 4’e bölünecek ve her bir hissenin fiyatı 100 dolar seviyelerine gerileyecek.

Dünyanın en değerli şirketi 1.6 milyar dolar ile Saudi Aramco isimli petrol şirketiydi. Ancak Apple son raporlarla Saudi Aramco’yu geride bıraktı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir