TikTok Güvenlik Danışma Konseyi kurdu

TikTok Güvenlik Danışma Konseyi kurdu

TikTok Güvenlik Danışma Konseyi kurdu

ABONE OL 

TiKTok yaşanan skandalların ardından dünyada bir ilk olan, içinde Türk bir akademisyenin de yer aldığı Güvenlik Danışma Konseyi kurduğunu açıkladı ve Türk kullanıcıların verilerinin uluslararası boyutta özel koruma altına alındığını bildirdi.

TikTok Güvenlik Danışma Konseyi Kurdu

“Akademi ve sivil toplum liderlerinden oluşan altı konsey üyesi, içerik denetleme politikaları ve uygulamaları hakkında tavsiyeler de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda danışmanlık verirken, TikTok’un bölgedeki güvenlik yaklaşımını daha da iyileştirecek stratejiler geliştirmek için de çalışıyor. Daha da önemlisi, dijital refahın önüne geçen esas zorlukları ele alan konsey, bölgemizde ortaya çıkan TikTok’un ve topluluğunun sorunlarını tespit etme noktasında da etkili olacak.”

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’na TikTok tarafından 17 sayfalık rapor gönderdi. TikTok’un gönderdiği raporda “güvenlik, çeşitlilik, kapsayıcılık ve özgünlüğün” vazgeçilmez öncelik olduğunu belirtti. TikTok, “En önemli taahhüdümüz, topluluğumuzu güvende tutan bir ortam sağlamak.” dedi.

TikTok Güvenlik Danışma Konseyi Kurdu

Güvenlik Danışma Konseyi’nde bulunan Türk akademisyen Doç. Dr. Akın Ünver, “Carnegie Uluslararası Barış Vakfı ‘Dijital Demokrasi Ağı’nın üyesidir. Daha önce Oxford Üniversitesi Teknoloji ve Küresel İlişkiler Merkezi, Oxford İnternet Enstitüsü ve Londra’daki Alan Turing Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak çalışan Ünver, Princeton, Michigan ve Oxford’da siyasi çatışma üzerine yüksek lisans dersleri verdi. International Studies Association (ISA) Yönetim Konseyi üyesi olarak görev yapan Ünver, Essex Üniversitesi’nden Devlet Doktorasına sahip” açıklamasını yaptı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir