The Last of Us Part 2 satış rekorları kırıyor

The Last of Us Part 2 satış rekorları kırıyor

The Last of Us Part 2 satış rekorları kırıyor

ABONE OL 

İlk versiyonu 2013 yılında yayınlanan ve 7 sene aradan sonra ikincisi yayınlanan oyunun ikinci versiyonu The Last of Us Part 2 satış rekorları kırıyor.

Yıllardır beklenen ve nihayet 3 gün önce satışa sunulan oyun, piyasaya büyük bir giriş yaparak satış rakamlarıyla şimdiden PlayStation 4 tarihine geçmiş durumda.

The Last of Us Part 2 satış rekorları kırıyor

Oyun Gamesindustry.biz sitesi tarafından yayınlanan rapora göre Birleşik Krallık’ta PS4 tarihinin en büyük açılış yapan özel oyunu oldu.

Birleşik Krallık verilerine göre oyun, rekorun bir önceki sahibi olan Animal Crossing: New Horizons oyunundan %40 daha fazla satış yaptı.

Aynı zamanda The Last of Us Part 2, bir önceki versiyonunun açılış rakamlarından %76 daha büyük bir açılışa imza attı.

Oyun Metascore sitesinden 95 puan alarak müthiş bir başarıya imza atmış durumda ancak kullanıcı skoru 3.8 ile düşük kaldı. Bunun nedeninin oyunun hikayesiyle bağlantılı olabileceği söyleniyor. Oyunu deneyen kesimlerin bazılarının oyunu çok beğendiği bazılarının ise neredeyse hiç beğenmediği ve ilk oyun ile hikaye anlamında arada bir bağ bulamadığı belirtildi.

Oyun yapımcısı Neil Druckmann da konuyla ilgili bir yorum yaparak “Çıkış saatinden yalnızca birkaç saat sonra The Last of Us Part II’nin kullanıcı inceleme sayısı ilk oyunun toplam inceleme sayısının iki katına çıktı. Bu tutkuya bayılıyorum!” tweetini attı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir