Apple katlanabilir iPhone modelini önümüzdeki yıl tanıtacak

   Apple katlanabilir iPhone modelini önümüzdeki yıl tanıtacak

  Apple katlanabilir akıllı telefon üreticileri arasına ismini yazdırmak istiyor. Önce Samsung ardından Huawei katlanabilir akıllı telefon üretti ve satışa sundu. Apple rakiplerinin gerisinde kalsa da önümüzde yıl içerisinde katlanabilir iPhone modelini tanıtacak.

  Apple Katlanabilir iPhone Modelini Önümüzdeki Yıl Duyuracak

  Apple 5G uyumlu akıllı telefonu henüz duyurmadı. 5G desteğini bu yıl tanıtacağı iPhone 12 serisinde kullanması beklenen Apple, önümüzdeki yıl en kısa süre içerisinde katlanabilir iPhone modelini de duyuracak.

  Rakiplerine bu konuda yetişmek isteyen Apple, çalışmalarını hızla sürdürüyor. Katlanabilir iPhone modelinde çentik ekran kaldıracak ve Face ID kullanılmayacak. Bunun yerine ise ekrana gömülü bir şekilde parmak izi sensörüne yer verecek.

  Apple’ın dışında Samsung katlanabilir akıllı telefonlarına devam ediyor. Bu yılın Ağustos ayında Samsung Galaxy Fold 2‘yi resmi olarak tanıtması beklenen Samsung, geçtiğimiz aylarda dikey katlanabilir akıllı telefonu Samsung Galaxy Z Flip‘i tanıtmıştı.

  Akıllı telefon piyasasının en güçlü şirketlerinden olan Xiaomi’de katlanabilir akıllı telefon üretimi için bir hayli çalışıyor. Yakın zamanda patent alması beklenen Xiaomi, katlanabilir akıllı telefon üretici arasına ismini yazdıracak.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir