Tether, USDT’nin ardından GBPT duyurmaya hazırlanıyor!

Tether GBPT

Tether, USDT’nin ardından GBPT duyurmaya hazırlanıyor!

ABONE OL 

Sabit fiyatlı kripto para olan USDT‘nin geliştiricisi Tether şirketi yeni bir sabit fiyatlı kripto para duyurmaya hazırlanıyor. Sterlin fiyatına sabit olacak olan bu yeni kripto paranın ismi ise GBPT olacak.

Tether Şirketi GBPT İle Karşımıza Çıkacak

Kripto para piyasasının güvenli limanı olan kabul edilen sabit fiyatlı kripto paralar büyük talep görüyor. Özellikle düşüş dönemlerinde birçok yatırımcı tarafından tercih edilen bu kripto paralara bir yenisi daha eklenecek.

ABD Tether
Tether yeni bir hamle yapıyor!

USDT olarak bildiğimiz sabit fiyatlı kripto parayı geliştiren Tether, bir sabit fiyatlı kripto para daha duyurmaya hazırlanıyor. Fiyatı 1 sterlin‘e sabit olacak bu kripto paranın ismi ise GBPT olacak. GBPT ilk olarak Ethereum Blockchain ağın üzerinde faaliyet gösterecek. GBPT’nin talebe göre diğer Blockchain ağlarında da faaliyet gösterebileceği belirtildi.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: 

Dünya çapındaki kripto para birimi kullanıcılarına en büyük stablecoin ihraççısı tarafından verilen GBP cinsinden bir stablecoin’e erişim sağlayarak bu yeniliğe öncülük etmeyi umuyoruz. Tether, bu hedefi gerçeğe dönüştürmek için Birleşik Krallık düzenleyicileri ile çalışmaya hazır ve istekli ve Tether stabilcoin’lerinin sürekli olarak benimsenmesini dört gözle bekliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir