Tether şirketi de Bitcoin toplayacak!

Tether şirketi de Bitcoin

Tether şirketi de Bitcoin toplayacak!

ABONE OL 

USDT ihraçcısı olan Tether şirketi yeni planını duyurdu. Duyurulan plana göre şirket elde ettiği net kârın yüzde 15’lik kısmıyla Bitcoin satın alacak.

Tether Bitcoin Yatırımcılığına Gözünü Dikti

Sabit fiyatlı kripto para denildiğinde akıllara ilk gelen USDT‘nin geliştiricisi olan Tether şirketi yeni bir plan duyurdu. Bu plana göre şirket elde edeceği net kârın yüzde 15’lik kısmıyla Bitcoin satın alacak.

Tether transferleri

Bu hamle şirketin uzun vadede Bitcoin yatırımcısı olacağı anlamına geliyor. Hali hazırda şirketin 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip olduğu da biliniyor.

Tether şirketi 82.8 milyar dolarlık piyasa değeriyle lider sabit fiyatlı kripto para olarak biliniyor. Ayrıca haber yazıldığı sırada USDT’nin son 24 saatteki işlem hacmi ise 21 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Tether Rezervlerinde Değişiklik Yapmıştı

Tether, stratejik bir hamle yaparak teminat olarak tutulan rezervlerinde değişiklik yapmış ve ABD Hazine Bono‘ları satın almıştı. Yapılan açıklamada ABD Hazine Bono’larının yatırımcıyı korumak adına daha güvenilir olduğu belirtilmişti.

Ticari kağıtlarını tamamen rezerv dışı bırakan Tether, yaptığı açıklamada hedefe de ulaştığını ifade etmişti:

Ticari kağıtları sıfıra indirmek, Tether’in tokenlerini piyasadaki en güvenli rezervlerle destekleme taahhüdünü gösterir. Bu, yalnızca Tether için değil, tüm stablecoin endüstrisi için daha da fazla şeffaflık ve güvene yönelik bir adım.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir