Tether işlem hacmi Bitcoin hacmini geçti

Tether işlem hacmi

Tether işlem hacmi Bitcoin hacmini geçti

ABONE OL 

Sabit fiyatlı kripto paralar arasında en çok kullanılanı olan Tether (USDT) işlem hacmi rekorlarını elinde tutuyor. 15.7 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Tether, günlük hacimde Bitcoin ve Ethereum‘u geride bıraktı.

Tether İşlem Hacmi Yükseliyor!

Tether (USDT) 15.7 milyar dolar market büyüklüğüne sahip ancak günlük hacmi son 24 saatte 46 milyar dolara kadar yükseldi. Bitcoin’in son 24 saatteki işlem hacmi 28 milyar dolar, Ethereum’un son 24 saatteki işlem hacmi ise 16 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Tether yalnızca son 24 saatte değil ortalama olarak günlük 35 milyar dolar seviyelerindeki hacmiyle en büyük iki kripto parayı hacim olarak geride bırakarak liderlik koltuğunda oturuyor.

Bitcoin‘in son 45 gündür sergilediği fiyat istikrarsızlıkları sebebiyle yatırımcıların güvenli liman olarak USDT‘yi tercih ettiği anlaşılıyor.

Büyük İddia!

Ortaya büyük bir iddia atıldı. Bu iddiaya göre önümüzdeki yıllarda Tether, en büyük ikinci kripto para olan Ethereum‘u piyasa değeri olarak geçecek ve ikincilik koltuğuna oturacak. Ethereum şu an 41.8 milyar dolar piyasa değerine, Tether 15.8 milyar dolar piyasa değerine sahip.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.